Szanowni Państwo,

Jak Państwo wiecie Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach wraz z Biblioteką w Iwanowicach oraz Filiami biblioteki w Sieciechowicach i Widomej zostały zamknięte w połowie marca ze względu na panującą na świecie pandemię koronowirusa. Mimo że nasze drzwi zostały zamknięte, my cały czas pracujemy i przygotowujemy się na otwarcie dla Państwa. W kwietniu GCKiB wraz z Urzędem Gminy Iwanowice zorganizowały akcję szycia maseczek dla mieszkańców naszej gminy. Maseczki zostały rozdane na terenie wszystkich sołectw (więcej o akcji można przeczytać tutaj: https://gckib.iwanowice.pl/wezmy-sprawy-w-swoje-rece-2/).

Również w bibliotekach cały czas trwają prace. W filiach w Sieciechowicach oraz w Widomej Panie – Barbara i Elwira pracują nad tym aby jak najszybciej uruchomić możliwość elektronicznych wypożyczeń, wprowadzając nieustannie swój księgozbiór do bazy elektronicznej. Prawdopodobnie Filia biblioteki w Widomej uruchomi wypożyczenia elektroniczne już w lipcu :). W bibliotece w Iwanowicach zostało przeprowadzone skontrum, ponadto cały czas nasz księgozbiór jest odświeżany. Wprowadzamy nowe książki które otrzymaliśmy od czytelników oraz pracujemy nad tym aby przestrzeń w części dziecięcej była jeszcze bardziej zachęcająca do odwiedzin przez naszych najmłodszych czytelników.

W chwili obecnej naszym priorytetem stały się prace przygotowawcze do ponownego otwarcia Bibliotek. Otwarte zostaną w najbliższym czasie Biblioteka w Iwanowicach oraz Filia Biblioteki w Sieciechowicach, filia w Widomej pozostanie zamknięta. Aby jednak otwarcie placówek było możliwe musimy uzyskać pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej a wcześniej zamontować niezbędne zabezpieczenia, które będą chronić Państwa i nas przed koronawirusem. Dlatego dokładna data otwarcia nie jest jeszcze znana . Biblioteka będzie wypożyczać i przyjmować zwroty książek bez wolnego dostępu do księgozbioru, oznacza to że będziemy wydawać książki wcześniej zamówione on line, mailowo lub telefonicznie. Nie będzie możliwości wchodzenia do pomieszczeń biblioteki. Obsługa będzie się odbywała w drzwiach wejściowych do budynku. O szczegółach obsługi będziemy Państwa informować na bieżąco. Bardzo prosimy już dziś o traktowanie wytycznych poważnie i o stosowanie się do nich abyśmy wszyscy byli bezpieczni i jak najmniej narażeni na zakażenie.

O godzinach otwarcia oraz szczegółach funkcjonowania placówek będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Czekamy z niecierpliwością na ponowne otwarcie Bibliotek i spotkanie z naszymi ukochanymi czytelnikami 🙂 .

“Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy.”
/”Cień wiatru”, Carlos Ruiz Zafón/