Projekty i inicjatywy w roku 2021

Czytelnik roku 2021
akcja biblioteczna

W ramach akcji Czytelik roku 2021 wyłoniliśmy laureatów spośród wszystkich osób zapisanych do Gminnej Biblioteki Publicznej w Iwanowicach oraz jej dwóch filii. Każda z bibliotek prowadziła swoje statystyki odnośnie wypożyczeń książek w ciągu całego mijającego roku. Najbardziej zaczytanych nagrodzono upominkami rzeczowymi

Iwanowickie Kolędowania online
wydarzenie online

Ze względu na sytuację epidemiczną ta cykliczna impreza została w całości przeniesiona do internetu i odbyła się w formie online.  W ramach III Iwanowickiego Kolędowania odbyłe się także konkurs na najlepsze wykonanie kolędy. Wykonawcy, w ramach konklursu zgłaszali swój film.

W ramach III Iwanowickiego kolędowania zgodnie z tradycyją prowadzono zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – tym razem obyła się ona także w formie online. W tym roku razem z WOŚP wspieraliśmy oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dzięki Państwa hojności w naszej Gminnej e-Skarbonki WOŚP udało nam się zebrać 2070 złotych. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

“Mała książka – wielki człowiek” 

biblioteka

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

Dzieci w wyprawce znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Bałwan
akcja online

Okoliczności przyrody w bieżącym roku były niesamowicie bajkowe. Biały puch pokrył całą naszą gminę. Jak wiecie, to najlepszy czas na zimowe szaleństwo. Jazda na sankach, workach czy jabłuszku, lepienie bałwana, bitwy śnieżne, tworzenie igloo – jest to coś, co uwielbiają chyba wszyscy, którym mróz jest niestraszny. Nie zawsze natomiast mamy tak idealną okazję i pogodę do ulepienia bałwana, w związku z czym nasza akcja wykracza poza książkową wersję. Ponadto zimą sezon przeziębieniowy całkowicie w pełni, a obostrzenia związane z pandemią utrudniają części mieszkańcom swobodę, dlatego wyszliśmy naprzeciw tej szczególnej sytuacji. Stworzyliśmy akcję będącą zachętą dla wszystkich, którzy chcą podtrzymać tradycję i mimo okoliczności wykazać się kreatywnością – a to ciekawe okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem. Nadesłane prace przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Mieszkańcy dzielili się z innymi mieszkańcami swoimi pomysłami za pomocą naszego portalu społecznościowego.

IWANOWICE OWIANE MUZYKĄ
seria edukacyjnych filmów

„Iwanowice muzyką owiane” to projekt Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek skierowany do dzieci, młodzieży i osób dorosłych chcących zaczerpnąć wiedzy z zakresu nauki muzyki od podstaw.

Celem jest edukacja osób zainteresowanych rozwojem umiejętności muzycznych, a następnie pokaz nabytych umiejętności przez naszych uczestników. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, lekcje odbywać się będą on-line raz w tygodniu. Przyjmą one postać filmów instruktażowych, które będą cyklicznie publikowane w piątki o godz. 18:00 za pośrednictwem naszych stron. W momencie, gdy obostrzenia zostaną poluzowane, lekcje będą odbywać się również stacjonarnie w siedzibie GCKiB w Iwanowicach.

Lekcje prowadzić będzie mgr sztuki Wojciech Kitliński, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej, kontrabasista. W jego muzyczny życiorys wpisane są koncerty krajowe, europejskie oraz  trzymiesięczne tourne po Japonii. Występował także w teledyskach znanych artystów.  Pan Wojciech uczy muzyki w SP im. ks. Jana Twardowskiego w Widomej. Zajmuje się również komputerową edycją nut oraz nagrywaniem materiałów muzycznych.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Randka w ciemno z książką
akcja biblioteczna

W tym roku zaprosiliśmy naszych czytelników do walentynkowej zabawy – randki w ciemno z książką! Walentynki to wspaniała okazja do zakochania się w czytaniu, bo książka to świetny kompan na długie zimowe wieczory, bezsenne noce i weekendowy odpoczynek. Zaprosiliśmy do wyboru książki, ale bez oceniania jej po okładce 🙂 Dlaczego? Wybierając nową książkę do czytania, często kierujemy się autorem, przeczytaną recenzją, opinią innych osób, marketingowym tekstem albo piękną okładką. Zdarzyć się może, że w ten sposób przeoczymy prawdziwy skarb. Na czytelników naszej biblioteki czekały książki-niespodzianki o tematyce miłosnej.

Dzień kobiet w bibliotece
inicjatywa okazjonalna

W Polsce święto Dzień Kobiet było szczególnie popularne w okresie PRL. W latach 70-tych do popularnych podarunków tj. rajstopy, dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki, a później tulipany. A u nas…
Z okazji Dnia Kobiet w GCKiB przygotowaliśmy dla naszych czytelników kolekcję książek o znanych, lubianych i fascynującychkobietach, a także książki napisane przez wspaniałe kobiety. Ponadto każda czytelniczka otrzymała od nas niespodziankę w postaci tulipana.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Iwanowicka Akademia Małego Muzyka
projekt

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa tworzyło cykl lekcji online. Projekt został skierowany do młodszych dzieci i nosił nazwę Iwanowicka Akademia Młodego Muzyka. Lekcje te prowadził p. Wojtek z udziałem swojego ucznia – Oliwiera. Przedmiotem nauki była nauka muzyki od podstaw.
Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Wielkanocna pisanka
konkurs

W okresie wielkanocnym Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach oraz Samorządowe Przedszkole “Słoneczne” w Iwanowicach we wspólnej współpracy zaprosili do udziału w konkursie uczniów szkół, oddziałów przedszkolnych i przedszkoli z terenu Gminy Iwanowice. Przedmiotem konkursu były pisanki wielkanocne, wyłącznie w formie przestrzennej w kształcie jaja techniką dowolną. Nagrody zostały dofinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. 

Dzień flagi RP
akcja online

Święto polskiej flagi nie należy do najbardziej długowiecznych, ale już cieszy się pewnymi tradycjami.  Akcja wywiesznia flagi i podzielenia się z innymi miała na celu popularyzowanie obywatelskich tradycji oraz budowanie lokalnej integracji, pomimo trwającej pandemii. Aby wziąć udział w akcji, wystarczyło wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie, czy w miejscu pracy i udostępnić zdjęcie w komentarzu na naszych mediach społecznościowych. Pozostając w domach można aktywnie włączyć się we wspólne świętowanie! Dziękujemy, że podzieliliście się tym z innymi!

Konkurs plastyczny “Jak obchodzisz 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i/ lub Dzień Flagi RP”
konkurs online

Konkurs “Jak obchodzisz 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i/ lub Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej” cieszył się ogromną popularnością, czym jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni! Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy chętnie tworzą piękne prace o tematyce patriotycznej, promujące naszą biało-czerwoną flagę. W ciągu zaledwie kilku dni otrzymaliśmy 33 prace.

QUIZ o świętach majowych
akcja online

W maju Polacy obchodzą szereg świąt narodowych. Z tej okazji zaprosiliśmy Państwa do sprawdzenia wiedzy z tego zakresu. Quiz odbył się w formie online ze względu na trwające obostrzenia.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Wieża czytelnicza
akcja biblioteczna

Wieża Czytelnicza to akcja, która została stworzona w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach w celu popularyzowanie czytelnictwa. Aby wziać udział w akcji należało przeczytać jak największą ilości książek wraz z liczbą stron. Listy są dostępne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iwanowicach oraz w Filiach. Nagrodzono najbardziej aktywnych czytelników oraz klasy szkolne.

Dzień dziecka w GCKiB
wydarzenie stacjonarne

Dzień Dziecka w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach był dniem niezmiernie ważnym i ekscytującym, ponieważ po długich miesiącach przerwy mogliśmy znów gościć naszych milusińskich w ogrodzie przy budynku GCKiB. 
Dzieci wziąły udział w warsztatach plastycznych oraz tworzenia lasu w słoiku. Tego dnia najmłodsi mieli również możliwość poskakania i poruszania się w rytm muzyki na pokazowych zajęciach ZUMBA KIDS! Oczywiście towarzyszący im rodzice też mogli się powygłupiać i potańczyć razem z dziećmi. Każde dziecko otrzymało słodki upominek co zawsze budzi na ich twarzy szeroki uśmiech, a zdolni animatorzy malowali buźki najmłodszych uczestników w różnokolorowe wzory. Ponadto w tym szczególnym dniu odwiedziły nas dzieci z Samorządowego Przedszkola “Słoneczne” w Iwanowicach. Dzieci z przedszkola odwiedziły też bibliotekę, która przez długie miesiące pozostawała zamknięta dla czytelników i grup przedszkolnych. To spotkanie po ponad rocznej przerwie przyniosło nam ogromną radość.

Moja mama słowami i oczami malowana
konkurs

Konkurs podzielony został na dwie kategorie – plastyczną oraz literacką

Dla każdej mamy słowa wdzięczności i uznania usłyszane z ust dziecka lub obrazek rysowany z największą starannością i zaangażowaniem, to najlepszy prezent z okazji jej święta i nie ma nic co mogłoby im dorównać – może z wyjątkiem uśmiechu na twarzy ukochanego dziecka. Nagrodą w konkursie był upominek dla mamy uczestnika.

Znajdziesz mnie w bibliotece
akcja biblioteczna

W ramach Tygodnia Bibliotek, które w tym roku odbywa się pod hasłem “Znajdziesz mnie w Bibliotece” zaprosiliśmy wszystkich czytelników do wzięcia udziału w loterii książkowej. Akcja ta zostałą skierowana głównie do osób, które nie wiedzą co mogłyby przeczytać, nie mogą się zdecydować na konkretny tytuł czy gatunek, ale też do tych, którzy do tej pory nie znaleźli odpowiedniej dla siebie książki. Dzięki naszej akcji osoby podejmujące wyzwanie miały okazję zdać się na los, biorąc udział w loterii książek polecanych przez naszego bibliotekarza.

Wspieramy lokalnie – licytacja reklamy
akcja charytatywna

GCKiB w Iwanowicach przeznaczyło miejsca w lokalnym kwartalniku samorządowym “Głos Iwanowic” na cel charytatywny.  Każdy zainteresowany przedsiębiorca miał okazję pomóc p. Janowi Fiedorowi, licytując miejsce w reklamie. Licytacja odbyła się za pośrednictwem pomocowej grupy facebookowej.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Cała Polska Czyta Dzieciom
akcja online

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach włączyło się do ogólnopolskiej akcji “Cała Polska Czyta Dzieciom”. Przez równo tydzień udostępnialiśmy Państwu codziennie książki dla dzieci czytane przez zaproszonych gości tj. Wójt Gminy Iwanowice, Sekretarz Gminy Iwanowice, Bibliotekarze GCKiB w Iwanowicach, Przewodniczący Rady Gminy, reprezentantka seniorów z Gminy Iwanowice, Dyrektor GCKiB w Iwanowicach

Darmowe zajęcia Nordic Walking
akcja aktywizująca

W ramach darmowych zajeć Nordic Walking mógł skorzytać każdy chetny, bez ograniczenia wiekowego. Zajęcia odbywały się w porze letniej. Prowadziła je p. Sylwia Pasińska-Skowron – Mistrzyni Polski i Europy w Nordic Walking, licencjonowana instruktorka posiadająca doświadczenie na wszystkich poziomach zaawansowania od rehabilitacji po przygotowanie do zawodów.

Półkolonia w Grzegorzowicach
półkolonia dla dzieci

We współpracy z organizatorem półkolonii – „Planetą Marzeń” – stworzyliśmy ofertę dla najmłodszych w okresie wakacyjnym (od 2 do 27 sierpnia 2021 r.) Turnus został podzielony na cztery tygodnie tematyczne “Od ziarenka do bochenka”, “Magia teatru”, “Ojcowski Park Narodowy” oraz “Mój pupil”. Projekt został dofinansowany z Gminy Iwanowice.

Półkolonia w Iwanowicach
półkolonia dla dzieci

We współpracy ze szkołą podstawową w Iwanowicach stworzyliśmy ofertę dla najmłodszych w okresie wakacyjnym (od 5 do 30 lipca 2021 r.) Turnus został podzielony na cztery tygodnie tematyczne “W zdrowym ciele zdrowy duch”, “My best holidays”, “Historia okolicy – śpiewająco” oraz “Wakacje ze sztuką”. Projekt został dofinansowany z Gminy Iwanowice.

Wakacje moich marzeń
konkurs

Konkurs “Wakacje moich marzeń” został zadresowany do wszystkich dzieci w wieku 6-13 lat mieszkających na terenie Gminy Iwanowice. Jak podpowiada tytuł – dzieci miały za zadanie stworzyć pamiątkę z minionych wakacji w formie plastycznej.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Sierpień w Iwanowicach
oferta wakacyjna

Zapraszamy na sierpniowe zajęcia w GCKiB w Iwanowicach. Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat do udziału w zajęciach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.
W programie znalazły się zajęcia takie jak: ”Nauka przez zabawę”, „EKO-smyki” – zajęcia animacyjne, popołudnie z planszówkami, biblioteczne “Spotkania z książką”, zajęcia szachowe. W piątkowe wieczory spotkaliśmy się także podczas Kina Letniego dla dzieci i dla dorosłych. Seanse dla dzieci poprzedzały warsztaty plastyczne i manualne. Dzieci miały okazję oglądąć wspólnie projekcję bajki “Urwis” oraz “Śnieżka i fantastyczna siódemka”, natomiast dorośli mieszkańcy mieli okazję spotkać się przy wspólnym oglądaniu filmu “Palm Springs” oraz “Dżentelmeni”. Na wydarzeniu mieliśmy okazję skosztować smakołyków przygotowanych przez KGW Widomianki.
Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Wypożyczalnia Academica
seria warsztatów

Darmowa wypożyczalnia Academica zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej za pośrednicwem bibliotek lokalnych. Użytkownicy 3653 bibliotek w całym kraju – w tym nasza – mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Z systemu korzystają m.in. duże biblioteki uniwersyteckie oraz biblioteki gminne i szkolne z oddalonych od ośrodków akademickich miejscowości, które dzięki Academice dają studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Teatrzyk Kamishibai
spotkania z książką

Biblioteka w Iwanowicach zaprosiła najmłodszych czytelników na spotkania z książką.  Czytano m.in. bajkę pt. “Groszki” w formie teatrzyku kamishibai. Po przeczytaniu opowieści odbyła się dyskusja na tematy ważne etycznie. Następnie dzieci spotkały się na zajęciach plastycznych.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Wydanie Książki Kucharskiej Gospodyń Gminy Iwanowice
publikacja

Koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Iwanowice poraz kolejny połączyły siły wraz z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach oraz Poskwitowskim Stowarzyszeniem “Nasze Błonia”. Tym razem we wspólnej współpracy powstała około 180-stronnicowa publikacja, która z pewnością pozostanie w domach wielu mieszkańców dla kolejnych pokoleń. Przy okazji wydarzenia promującego książkę, powstał także materiał filmowy, w którym panie udzialały wywiadu na temat swojej działalności.
Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.
Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Polecamy do czytania oraz Posłuchaj książki

akcja biblioteczna

W ramach tygodnia bibliotek GCKiB w Iwanowicach przygotowała rekomendacje czytelnicze w formie papierowej oraz w fomie audiobooka na każdy dzień. W propopozycjach znalazły się pozycje czytelnicze zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.
Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Zgadnij co to za książka
akcja biblioteczna

Kolejną propozycją GCKiB w Iwanowicach w ramach ogólnopolskiego tygodnia bibliotek była akcja aktywizująca pt. “Zgadnij co to za książka”. Każdego dnia publikowano dwie zagadki adresowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Narodowe Czytanie 2021
akcja ogólnopolska

Narodowe czytanie to akcja organizowana przez Prezydenta RP. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas tegorocznej, już dziesiątej odsłony Narodowego Czytania, spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Dyskusyjny Klub Książki
projekt

Klub zrzesza osoby amatorsko interesujące się literaturą. Podczas spotkań uczestnicy rozmawiają na temat spostrzeżeń dotyczących lektury wybranej jako temat przewodni spotkania. Poszczególne propozycje książkowe są sugerowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publicznej w Krakowie. Znajdują się one w księgozbiorze Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.
Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Darmowy dostęp do Legimi
projekt biblioteczny

Legimi to z reguły płatna platforma, na której udostępniane są w ogromnej ilości publikacji. Baza zawiera w sobie ponad 60 tysięcy ebooków i audiobooków. GCKiB w Iwanowicach oferuje darmowy dostęp na podstawie kodu, który mogą Państwo otrzymać w tutejszej bibliotece. Aby skorzystać z możliwości wypożyczania książek online poprzez Legimi, należy zgłosić się do nas mailowo (mkarnia@iwanowice.pl) lub telefonicznie (12 388 46 15) w celu weryfikacji danych. Kody dostępu będą przyznawane w pierwszej kolejności osobom które są naszymi aktywnymi czytelnikami, nie mają zaległości w opłatach oraz nie przetrzymują książek. Kod dostępu wraz z instrukcją korzystania zostają wysyłane pocztą elektroniczną.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Nabór do “Naramianki”
projekt dofinansowany

Orkiestra Dęta “Naramianka” z Naramy dzięki projektowi “Małopolskie Orkiestry Dęte” dostała szansę zakupu nowych instrumentów i wydania śpiewnika. Zwieńczeniem projektu była organizacja koncertu kolęd. Każdego chętnego do dołączenia w szeregi orkiestry zapraszamy na próbę zapoznawczą! Organizowane są one w każdą niedzielę o godz. 11:00 w Remizie OSP w Naramie. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Nabór do orkiestry Hejnał
projekt dofinansowany

Orkiestra Dęta “Hejnał” z Sieciechowic dzięki projektowi “Małopolskie Orkiestry Dęte” dostała szansę zakupu nowych instrumentów i wydania śpiewnika patriotyczno-historycznego. Zwieńczeniem projektu będzie organizacja koncertu upamiętniającego Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Każdy chętny do dołączenia do Orkiestry ma teraz szansę! Próby organizowane są w każdą niedzielę o godz. 10:15 w Remizie OSP w Sieciechowicach. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Spotkanie z ilustratorką i muzykiem
spotkania autorskie

Jak już niemal co roku spotykamy się z twórcami. W roku 2021 dzieciaki miały okazję poznać państwa Zarębskich. Myślą przewodnią spotkania, były marzenia.. W trakcie realizacji spotkania zaproszeni goście udowodnili, że marzenia nie spełniają się same. Każdy z nas, musi swoją pracą i zaangażowaniem dążyć do tego, aby je spełnić, a kluczem do ich realizacji jest wiedza ukryta w książkach.
Podczas spotkania autorka wystąpiła w pięknej, baśniowej kreacji. Swoje wystąpienie zaczęła, opowiadając o przygodach z dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek dla najmłodszych.
Do wspólnej zabawy włączył się również Pan Robert, który przeczytał bajkę, a następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego – akordeonu.
Słowa do piosenki „Mądra rzeka” napisała Pani Edyta, a muzykę skomponował jej mąż. Należy podkreślić, że piosenka napisana została specjalnie dla bibliotek i o bibliotekach.
Ponadto w czasie wizyty dzieci zobaczyły jak, powstaje ilustracja do książki. Rewelacyjne, interaktywne spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było okazją do zainteresowania małych czytelników biblioteką i czytelnictwem.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Warsztaty pn. “Zrób to sam”
seria warsztatów

W 2021 roku powstały serie tematyczne warsztatów plastycznych. Animatorzy kultury wraz z dziećmi z gminy Iwanowice tworzyły ozdoby przed zbliżającymi się świętami lub wykorzystujące uroki natury poszczególnych pór roku. Dzieci miały możliwość zabrać ze sobą swoje dzieła do domu. W związku z liczną frekwencją na zajęciach, istnieje bardzo duża szansa na kontynuację zajęć w kolejnych latach. 

Koncert kolęd online
przegląd muzyczny

Organizatorem konkursu jest ”Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Widomej pod Patronatem Gminy Iwanowice. Na stronie GCKiB opublikowane zostały nagrania wideo z występami uczestników. Widzowie głosowali za pośrednictwem przycisku “LUBIĘ TO” pod postem z wybranym uczestnikiem konkursu. W momencie zakończenia konkursu, pracownicy GCKiB wyłaniali zwycięzcę nagrody publiczności. Upominki dla wszystkich laureatów konkursu zostały dofinansowane z budżetu Gminy Iwanowice, ze środków finansowych Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Plakat informacyjny o Walentynkach w bibliotece.

Rozświetlone Iwanowice
konkurs

Każdy zainteresowany mieszkaniec miał okazję wziąć udział w konkursie polegającym na przesłaniu zdjęć świetlnych dekoracji swojej posesji. Na najlepszych przeznaczono nagrody pieniężne.