Szanowni Państwo,

  W tym roku obchodzimy 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gmina Iwanowice, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach,  gminne placówki oświatowe, organizacje pozarządowe organizują mnóstwo licznych wydarzeń związanych z tą tak ważną dla nas Polaków rocznicą. W związku organizacją licznych konkursów, spotkań, prelekcji, „Tygodnia Niepodległości” oraz realizacji projektu „Ocalmy od zapomnienia dzieje wyzwolenia” postanowiliśmy założyć na facebooku stronę GMINA IWANOWICE NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI – Ocalmy od zapomnienia dzieje wyzwolenia.

 Strona nie tylko będzie promować działania i wydarzenia które będą się odbywać w ramach  projektu „ Ocalmy od zapomnienia dzieje wyzwolenia” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Oświatowych w Widomej  oraz GCKiB w Iwanowicach, ale również umieszczane i udostępniane  na niej będą informacje dotyczące wszystkich inicjatyw niepodległościowych realizowanych na terenie gminy Iwanowice.

Na stronie będą pojawiały się informacje dotyczące:

– gry edukacyjnej która odbędzie się w szkole w Widomej w ramach realizacji projektu ( materiały do gry, pytania),

– niepodległościowych konkursów gminnych ( zasady, regulaminy, wyniki),

– Gminnego Biegu Niepodległościowego ( regulaminy, zapisy),

– obchodów Tygodnia Niepodległości ( szczegółowe programy),

– uroczystych Obchodów w dniu 11 – listopada

oraz filmy historyczne kręcone przez Panią Annę Mączkę przy współpracy Pana Adama Miski, relacje fotograficzne oraz materiały filmowe z wydarzeń.

Chcielibyśmy, aby na stronie znalazły się również relacje i wydarzenia odbywające się w poszczególnych szkołach z terenu Gminy Iwanowice. Dlatego zachęcamy wszystkie szkoły do współpracy. Jeżeli są wydarzenia, konkursy dotyczące 100-lecia Niepodległości  które organizujecie Państwo w swoich placówkach oświatowych prosimy o przesłanie zdjęć, materiałów na stronę GMINA IWANOWICE NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI – Ocalmy od zapomnienia dzieje wyzwolenia na mail gckib@iwanowice.pl, a my je umieścimy. Podzielcie się z wszystkimi, jak w waszych szkołach obchodzona jest ta ważna dla nas wszystkich rocznica 100-lecia Niepodległości. Stwórzmy razem naszą wspólną stronę.

Link do strony: https://www.facebook.com/Ocalmy-od-zapomniena-dzieje-wyzwolenia-2034713033235154/

Monika Świątek – Dyrektor GCKiB w Iwanowicach