Szanowni Państwo,

Przypominam że w Bibliotece w ramach akcji “Mała książka – wielki człowiek”, czekają do odbioru książki – wyprawki czytelnicze dla wszystkich dzieci w wieku 3-6 lat. Aby otrzymać piękną, kolorową książeczkę należy tylko przyjść z dzieckiem do Biblioteki, założyć kartę czytelnika i wypożyczyć książkę. Wszystkie te działania są całkowicie bezpłatne.

Serdecznie zapraszam wszystkich młodych czytelników wraz z rodzicami.

Pokrótce przypomnę na czym polega projekt:

W ramach akcji każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które odwiedzi z rodzicem bibliotekę otrzymuje wyjątkowy prezent – książkę „Pierwsze czytanki dla…”, czyli starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, zarówno klasycznych, jak i współczesnych, ze znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia. W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika – za każdą wizytę w bibliotece przedszkolak otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie również rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Jak wielokrotnie pokazywały badania dotyczące poziomu czytelnictwa – czytający dorośli to przede wszystkim osoby, którym w dzieciństwie czytano, dlatego tak ważne jest dla nas przypominanie rodzicom i opiekunom, że na czytanie dzieciom nigdy nie jest za wcześnie, a nawyki wypracowane we wczesnych latach mają wpływ na całe późniejsze życie.

Przypominam godziny otwarcia Biblioteki w Iwanowicach:

pon., czw.    8:00 do 18:00

wt.- śro.       8:00 do 16:00

pt.                8:00 do 14:00

/Magdalena Pobędza-Karnia/