Niezmiernie nam miło poinformować, że otrzymaliśmy dotację Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych na rok 2020.
Zakup nowości wydawniczych to część Wieloletniego Programu: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020. Został on ustanowiony Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z 3 priorytetów. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa. Zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2020 wynosi 26,5 mln zł ‼️ i umożliwia zakup książek, multimediów, publikacji nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych.

Biblioteka Publiczna w Iwanowicach, działająca w ramach Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach otrzymała dotację na rok 2020 w wysokości 2 690 złotych. Za tą sumę zakupimy do biblioteki oraz do Filii nowości wydawnicze?, które, mamy nadzieję, zaspokoją oczekiwania naszych Czytelników!

Przypominamy jednocześnie, że cały czas można zgłaszać, na FB lub przez email (gckib@iwanowice.pl) zapotrzebowanie na konkretne książki?, które chcielibyście przeczytać.

Zapraszamy!