Niezmiernie nam miło poinformować, że otrzymaliśmy dotację Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych na rok 2020.
Zakup nowości wydawniczych to część Wieloletniego Programu: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020. Został on ustanowiony Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z 3 priorytetów. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa. Zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2020 wynosi 26,5 mln zł ‼️ i umożliwia zakup książek, multimediów, publikacji nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych.

Biblioteka Publiczna w Iwanowicach, działająca w ramach Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach otrzymała dotację na rok 2020 w wysokości 2 690 złotych. Za tą sumę zakupimy do biblioteki oraz do Filii nowości wydawnicze📚, które, mamy nadzieję, zaspokoją oczekiwania naszych Czytelników!

Przypominamy jednocześnie, że cały czas można zgłaszać, na FB lub przez email (gckib@iwanowice.pl) zapotrzebowanie na konkretne książki📚, które chcielibyście przeczytać.

Zapraszamy!