Zajęcia w ramach projektu „Wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży” dla 40 uczniów naszej szkoły, które odbyły się w dniach 11-15.VII.2016 zostały zrealizowane zgodnie z harmonogramem.

Zajęcia rozpoczęliśmy od wyjazdu na basen do Miechowa. Dzieci doskonale bawiły się w wodzie pod opieką wychowawców i ratowników przez 90min. Korzystały z jacuzzi, zjeżdżalni i ścianki wspinaczkowej. Po zabawie w wodzie spędziliśmy miło czas na posiłku w restauracji znajdującej się w budynku pływalni.

Następnego dnia, czyli we wtorek uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych na naszych szkolnych boiskach. Dzieci zostały podzielone na grupy i rozgrywały mecze w piłkę nożną oraz koszykówkę i siatkówkę.

W środę uczniowie wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonarda Da Vinci w Chęcinach. Wyjazd okazał się świetną przygodą, dzieci z wielkim zainteresowaniem korzystały z urządzeń znajdujących się w centrum. Doskonale się bawiły poznając tajniki ludzkiego ciała i otaczającego nas świata. Po zabawie w centrum nauki udaliśmy się na spacer w pobliżu ruin zamku w Chęcinach. Chętni uczniowie wyruszyli na spacer do zamku, a pozostali zjedli posiłek w restauracji.

Czwartkowe zajęcia odbyły się na boisku szkolnym. Dzieci wzięły udział w rozgrywkach sportowych – rozegrały mecz piłki nożnej oraz wzięły udział w zabawach i konkursach z piłką. Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i słodycze.

Piątek – ostatni dzień naszych zajęć odbył się pod znakiem zabaw na świeżym powietrzu i ogniska z kiełbaskami. Uczniowie z radością wzięli udział w quizach, zagadkach i konkursach przygotowanych przez nauczycieli. Następnie udali się na ognisko, na którym upiekli kiełbaski i słodkie pianki. Zabawa zakończyła się rozdaniem nagród za udział w zajęciach i wspólnym biesiadowaniem w plenerze.

Uczniowie naszej szkoły z radością i zaangażowaniem wzięli udział w tygodniowych zajęciach. Doskonale się bawili na różnorodnych zajęciach, które okazały się dla nich bardzo ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu.