W dniach od 8 do 15 maja 2024 biblioteka w Widomej wzięła udział w XXI Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek. Tegoroczna akcja organizowana była przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pod hasłem “Biblioteka – miejsce na czasie”.

W ramach tygodnia bibliotek zorganizowano wiele interesujących spotkań warsztatów i zajęć z czytelnikami. Na uwagę zasługuje tradycyjne czytanie “Dzieci -dzieciom” które w gronie rówieśników pobudzają do dyskusji i wymiany przemyśleń na temat przeczytanego tekstu. Młodsi czytelnicy byli uczestnikami lekcji bibliotecznych z cyklu “Poznajemy i nazywamy uczucia” w oparciu o książkę Libby Walden “Uczucia”.

Niektóre zajęcia i zabawy przeprowadzono na świeżym powietrzu wykorzystując piękną majową pogodę. Dzieci chętnie rywalizowały ze sobą zarówno w grach ruchowych jak i zakupionych grach planszowych (Dobble, Jenga, Story Cubes, Ze Geoanimo), które uczą nie tylko logicznego myślenia, ale i w zdrowej rywalizacji wpływają na właściwe relacje społeczne.

Dziękujemy za wysokie zaangażowanie czytelników we wszystkie działania, mamy nadzieję, że przyniosły wiele zadowolenia i radości