Szanowni Państwo,
Miło nam donieść że w dniu wczorajszym tj. w niedzielę 21 maja 2017 roku Reprezentacyjna Orkiestra „Tempo” z Iwanowic zajęła III miejsce na XX Wiśnickiej Paradzie Orkiestr Dętych w Nowym Wiśniczu. Parada odbyła się głównymi ulicami, tuż przy rynku w samym centrum miasta. Do rywalizacji stanęło 13 orkiestr dętych. Zdobycie III miejsca kwalifikuje Reprezentacyjną Orkiestrę „Tempo” do 40 finału Festiwalu ECHO TROMBITY 2017 w Nowym Sączu, którego finał  potrwa od 23 do 25 czerwca 2017 roku. 
Orkiestra zaprezentowała się w prawie 40 osobowym składzie. Repertuar który zaprezentowała orkiestra był dosadnie ćwiczony na cotygodniowych próbach już od kilku miesięcy. Pierwszym elementem konkursowym byłą musztra. Należało ruszyć z miejsca jednocześnie rozpoczynając granie, wszystko oczywiście na sygnał dany przez dyrygenta Piotra Święchowicza, który prowadzi orkiestrę już ponad 6 lat. Następnie należało wykonać krzesankę czyli się nawrócić, następnie  się zatrzymać na komendę otrzymaną przez dyrygenta oraz poprzez przebicie bębna. Dalej po meldunku orkiestry przed komisją konkursową należało rozpocząć granie marsza tym razem już w ruchu, na przebicie bębna. Orkiestra startowała jako druga z kolei i poradziła sobie z tym zadaniem znakomicie.

Drugim elementem konkursowym było wykonanie trzech utworów napisanych na orkiestrę z różnych gatunków muzycznych, w tym przynajmniej jeden utwór polskiego kompozytora, na głównej scenie w Nowym Wiśniczu. Reprezentacyjna Orkiestra Tempo Iwanowice wykonała następujące utwory:

„One moment in time” autorstwa A. Hammonda oraz J. Bettisa

„Ułański Szyk” autorstwa Leona. B. Landowskiego

„Kleine Ungarische Rhapsodie” autorstwa Alfreda Bosendorfera

 Tuż po godzinie 16:00 nastąpiło wspólne wykonanie dwóch utworów przez 8 orkiestr biorących udział w eliminacjach powiatowych w Nowym Wiśniczu. Był to marsz „Happy Marching Band” oraz marsz „Orkiestry Dęte”.

 Przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców oraz zakwalifikowania orkiestr do Finału 40 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „ECHO TROMBITY” 2017 w Nowym Sączu stanęło jury w składzie: Stanisław Stachoń, dr Waldemar Groń, kpt. Stefan Żuk

 XX Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie 60+ Nowy Wiśnicz. Przedsięwzięcie zostało wsparte przez oraz Starostwo Powiatowe w Bochni.

Wszystkim członkom Reprezentacyjnej Orkiestry „Tempo” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Rafał Chwastek
Wiceprezes
Reprezentacyjna Orkiestra TEMPO Iwanowice