Dnia 31 maja 2019 r. już po raz siedemnasty odbył się w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas: I-III. Tradycyjnie, dla uczestników został przygotowany test gramatyczno-ortograficzny, który składał się z 40 zadań. Były to zadania, w którym jedna z odpowiedzi była prawidłowa. Formuła taka zyskała sobie w ubiegłych edycjach aprobatę zarówno uczestników jak i ich opiekunów. Dzieci rozwiązały test szybko i sprawnie. Osiągnęły bardzo wysokie wyniki, choć zadania wcale nie były łatwe.

  • I miejsce zdobył uczeń Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie – Oskar Proszowski,
  • II miejsce osiągnęła uczennica Izabela Cieślik ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Celinach,
  • III miejsce przypadło Zuzannie Kralce ze Szkoły w Poskwitowie.

Należy dodać, że wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy gramatyczno- ortograficznej, a różnice punktowe pomiędzy uczestnikami były bardzo niewielkie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach. Organizatorami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. M. Wójcik, R. Kurbiel i J. Mucha.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy sukcesu zwycięzcom! Serdeczne podziękowania należą się również nauczycielom za świetne przygotowanie swoich wychowanków.

Drogie dzieci, zapraszamy za rok!

Joanna Mucha SP Sieciechowice