Szanowni Państwo,

W środę, 12-06-2019 roku w Więckowicach odbył się XV POWIATOWY DZIEŃ SENIORA organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach wraz z Domem. Z Paniami z Klubu Seniora w Poskwitowie Starym miałyśmy okazję i przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Impreza miała charakter plenerowy, w trakcie jej trwania odbył się występy artystyczne. O godzinie 11tej rozpoczął się mecz piłki nożnej o Puchar Mieszkańców DPS Więckowice w którym zmierzyli się samorządowcy kontra księża salezjanie, mimo zaciętej walki ze strony księży – wygrana należała do samorządowców.

W ramach promocji zdrowia były przeprowadzone bezpłatne badania dla Seniorów z zakresu pomiaru ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi. W tym roku przyjechał też mobilny osteobus, w którym zostały przeprowadzone bezpłatne badanie gęstości kości, badanie to miało bardzo duże zainteresowanie.

Seniorzy spróbowali także swych sił w konkursie florystycznym na wianek świętojański – w tej konkurencji wygrały Nasze Panie z Klubu Seniora w Poskwitowie Starym. Wianek zrobił wrażenie na jury przede wszystkim różnorodnością kolorowych, polnych kwiatów, dbałością o szczegóły wykonania oraz roztaczającym się wokół pięknym zapachem kwiatów.  Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządu powiatu krakowskiego, Stowarzyszenie MANKO-Głos Seniora, Przyjaciele Domu, Seniorzy z terenu powiatu krakowskiego, mieszkańcy domów pomocy społecznej i uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka i Starosta Krakowski Wojciech Pałka. Patronat medialny sprawuje „Dziennik Polski”, „Głos Seniora” i miesięcznik „Znad Rudawy”.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za piękne przyjęcie i świetną imprezę. Zachęcam do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tych wydarzeń.