12 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00 w  sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach odbyło się otwarcie wystawy palm połączone z wręczaniem nagród laureatom konkursu. W tym roku organizatorzy otrzymali aż 74 prace wykonane przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Jury obradujące w dniu 9 kwietnia br. miało naprawdę trudne zadanie podczas  oceny palm, bowiem każda z nich była naprawdę piękna. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i niebywałym zmysłem artystycznym. Widać było, że  spędzili wiele godzin  przygotowując palmę i zapewne angażowali do pomocy krewnych lub przyjaciół. Komisja wybierająca najlepsze prace brała pod uwagę zapisy regulaminu, a zwłaszcza ten, który informował o tym, że do palm nie wolno dodawać gotowych czy sztucznych elementów. Ponadto brano pod uwagę wkład pracy i oryginalność.

Wyniki tegorocznego konkursu:

szkoła podstawowa (kl. 0-4)

I miejsce: Magdalena Dudek (PSP w Naramie)

II miejsca: Kacper Chludek, Aleksandra Musiałek (SP w Iwanowicach)

III miejsca: Maksymilian Kaczmarczyk (SP w Celinach), Paulina Kurbiel  (SP w Iwanowicach)

wyróżnienia: Wiktoria Krawczyk, Milena Zborowska, Maja Przecherska (SP w Widomej), Aleksandra Stolarska (PSP w Naramie), Szymon Płatek, Alicja Burda (SP w Damicach), Iga Kaczmarczyk, Michał Gądek (SP w Celinach), Angelika Świerk (SP w Iwanowicach)

szkoła podstawowa (kl. 5-8)

I miejsca: Aleksandra Kaczmarczyk (SP w Celinach), Karolina Kurbiel (SP w Iwanowicach)

II miejsca: Maja Gadzina (SP w Naramie), Piotr Rusek (SP w Iwanowicach)

III miejsca: Patrycja Chmiel, Aleksandra Chmiel (PSP w Naramie),Karol Krzysztofek  (SP w Iwanowicach)

wyróżnienia: Weronika Etrych (SP w Sieciechowicach), Weronika i Kacper Rogóż (SP w Celinach), Jakub Wilk, Natalia Wiśnicka (SP w Iwanowicach)

 gimnazjum

I miejsce: Justyna Basoń (Sieciechowice)

II miejsce: Laura Żurek (Narama)

III miejsce: Alicja Kotaba (Iwanowice)

wyróżnienie: Barbara Krzysztofek (Iwanowice)

dorośli

wyróżnienia: Teresa Tondera, Kazimiera Kubik, Krystyna Mroczkowska, Zofia Musiałek, Józefa Herjan.

 

 Autorzy prac otrzymali  cenne nagrody, które zostały zakupione dzięki hojności fundatorów. Warto zauważyć, iż co roku nasz konkurs chętnie wspierają:  Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Świętej  w Iwanowicach, Urząd Gminy w Iwanowicach,  Gminne Centrum Kultury i Bibliotek, Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Firma Krak-Marfisch.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do  organizacji  XIII Gminnego Konkursu na Tradycyjną Palmę.