Szanowni Państwo,

19 czerwca br. w małej sali gimnastycznej Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach odbył się niezwykły spektakl w wykonaniu Gminnego Zespołu Teatralnego “Kwadrat” pod tytułem “O królewnie i Piekarczyku”. Aktorki wystąpiły w oryginalnych, pięknych strojach eko, które wykonały samodzielnie, głównie z papieru i kartonu, ozdobione wstążkami i papierem kolorowym. Papierowe suknie, w trakcie spektaklu szeleściły jak prawdziwe średniowieczne jedwabie. Odtwórczynie poszczególnych ról zostały pięknie ucharakteryzowane przez Panią Marię Szczepaniak która prowadzi Gminny Zespół Teatralny. Cała oprawa – stroje, scena, charakteryzacja, które zasługują na uznanie była jednak tylko tłem dla niespotykanej gry aktorskiej młodych odtwórczyń. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła aktorka grająca Króla, która niesamowicie wczuła się w swoją rolę i stała się prawdziwym Królem przedstawienia!!! Pozostałe aktorki również z zaangażowaniem i przejęciem pokazały swoje umiejętności i zaskakiwały swoją pewnością siebie, nienaganną dykcją i znajomością odgrywanej postaci.

Na zakończenie całego roku ciężkiej pracy, uczestniczki zajęć Gminnego Zespołu Teatralnego otrzymały słodki upominek oraz podziękowanie za zaangażowanie i chęci doskonalenia swojego aktorskiego warsztatu.

Serdecznie dziękujemy za ten piękny spektakl i wspaniałą grę aktorską. Chętnych zapraszamy na kolejne zajęcia które będą kontynuowane po wakacjach. O szczegółach będziemy Państwa informować.

Teraz jednak zapraszam w magiczny świat baśni, poniżej zdjęcia ze spektaklu: