W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach (24 października) odbył się XV Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Tegoroczna edycja obejmowała swym zakresem zagraniczne pielgrzymki Jana Pawła II. Uczniowie mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ musieli opanować wiedzę o blisko stu pielgrzymkach Jana Pawła II – bez tych które Ojciec Święty odbył do ojczyzny. Uczestnicy konkursu poradzili sobie jednak doskonale z tym ogromem materiału.

W wyniku indywidualnej punktacji, osób biorących udział w konkursie, jury ustaliło następującą klasyfikację: I miejsce – Piotr Kurbiel, II miejsce – Szymon Kmita ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach, III miejsce (po dogrywce) zajął Mateusz Kłusek  ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach, a wyróżnienie otrzymał Mateusz Trzaska – SP w Iwanowicach.

Wszyscy uczestnicy konkursu wiedzy otrzymali wydawnictwa albumowe, bezprzewodowe myszki komputerowe oraz dyplomy. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc nagrodzeni zostali opaskami Smartwatch. Za wyróżnienie natomiast nagrodą dodatkową były gogle 3D.

W wyniku klasyfikacji drużynowej wśród szkół I miejsce zajęła SP im. Jana Pawła II w Iwanowicach, II miejsce– SP im Księdza Jana Bosko w Celinach, a miejsce III – SP im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach. Zwycięskie szkoły otrzymały bezprzewodowe zestawy multimedialne (głośniki do karaoke z mikrofonami) oraz książki.

Gminnemu Konkursowi Wiedzy towarzyszył (jak co roku) Gminny Konkurs Plastyczny,
w który udział wzięły cztery szkoły podstawowe oraz Samorządowe Przedszkole „Słoneczne w Iwanowicach.

W XV Gminnym Konkursie o Janie Pawle II

 • I miejsce zajęli następujący uczniowie:
  Maja Ziębie, Wiktoria Marchańska,  Aleksandra Mysiak (oddział przedszkolny w Celinach),  Sabina Soczówka, Aleksandra Kruk i Kornelia Jakubek (SP w Celinach), Natalia Wałęga, Bartosz Mlostek, Dariusz Gołyźniak, Jakub Kmita i Anna Trzaska (SP Iwanowice)
 • II miejsce uzyskali:
  Katarzyna Kurbiel i Amelia Stawarz (Samorządowe Przedszkole w Iwanowicach), Maciej Małek (Przedszkole w Sieciechowicach), Karolina Pałetko (SP w Widomej), Justyna Świerk,  Michał Marchański, Szymon Gumula i Bartek Woźniak (SP w Celinach), Julita Wałęga
  (SP w Iwanowicach) oraz Kalina Wyderka, Zuzanna Świerk i Natalia Miśkiewicz
  (SP w Sieciechowicach).
 • III  miejsce otrzymali:
  Emilia Miśkiewicz, Maja Kaczmarek, Aleksandra Kwiecień – Rosa, Natalia Kwiecień-Rosa (Przedszkole w Sieciechowicach), Julita Drohobycka, Urszula Papierz, Pola Gałkowska, Maria Przecherka, Milena Zborowska (SP w Widomej), Jan Rogóż (SP w Celinach), Arkadiusz Chludek i Paweł Woźnica (SP w Iwanowicach), Oliwier Krawczyk i Filip Pawłowski (SP w Sieciechowicach).

 

Wszyscy laureaci konkursu plastycznego otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Uroczystość wręczenia nagród uświetniła swym występem klasa VI b oraz chórek z klasy IV.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów za udział oraz ich opiekunom za przygotowanie. Za to że wciąż pamiętają o naszym Papieżu – Polaku, Ojcu Świętym – Janie Pawle II oraz, że dokładają starań by jego osoba i jego dzieło, były wciąż żywe wśród młodego pokolenia.

Konkursy mogły odbyć się dzięki hojności naszych stałych sponsorów, za co w imieniu uczestników i organizatorów dziękujemy: Urzędowi Gminy w Iwanowicach, Gminnej Komisji ds. Uzależnień, Gminnemu Centrum Kultury i Bibliotek, Parafii pw. Trójcy Świętej w Iwanowicach oraz Firmie Krak-Marfisch.

 

                                                                                                                    Janina Trzaska
i Beata Karoń