Konkurs “Wieża czytelnicza” polegał na przeczytaniu jak największej ilości książek. Uczestnicy na czytanie mieli czas od marca do do 18 czerwca.
Uczniowie klas I-III otrzymywali po jednym punkcie za każde 10 przeczytanych stron oraz za 5 książek pożyczonych z biblioteki.
Natomiast uczniowie klas wyższych mieli możliwość zdobycia po jednym punkcie za każde 20 przeczytanych stron i 5 wypożyczonych z biblioteki książek.

Ponieważ do konkursu zgłosiło się 7 uczestników z klas I -IV zrezygnowaliśmy z podziału na kategorie wiekowe. Uczestnicy konkursu przeczytali łącznie 115 książek co daje 13 784 stron!!!
To naprawdę imponujący wynik!
Najwięcej przeczytali:
Krzysztof Kaczmarczyk z III klasy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach – 8 książek / 4663 strony Nikola Mochalska z klasy II ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko w Celinach – 20 książek/ 4040 strony,
Mateusz Maj z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Sieciechowicach, który przeczytał 15 książek/ 3209 stron.

Ponieważ wszystkie dzieci naprawdę mocno się starały i czytały na potęgę – postanowiliśmy wszystkim przyznać nagrody.
Serdecznie zapraszamy po ich odbiór w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach w godzinach pracy Centrum lub Biblioteki.

Już wkrótce zaprosimy Was na kolejny konkurs czytelniczy – zapraszamy do śledzenia naszych stron i mediów społecznościowych.