Dnia 9.05.2017 przy mało sprzyjającej pogodzie uczniowie  edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej, wzorując się na swoich starszych kolegach, wybrali się do Opery Krakowskiej na spektakl zatytułowany „Muzyka i magia”.

Główni bohaterowie spektaklu – czarodziej,  profesor Badacz oraz Bumtaraban – wprowadzili widzów do krainy baśni. Połączenie gry aktorskiej z efektami specjalnymi, grą świateł oraz multimedialnym tłem wywarły na nas ogromne wrażenie. To dzięki niemu uczniowie z olbrzymią przyjemnością wzięli udział w tym interaktywnym spektaklu. Nawiązanie do baśni o Kopciuszku, Czerwonym Kapturku oraz Śnieżki  przypomniało naszym milusińskim, że dobro zawsze zwycięża zło, a słowa piosenki „nauczmy się szukać muzyki i starajmy się aż do skutku żyć tak jak w baśni” zakończyły fantastyczny spektakl i długo jeszcze pobrzmiewały w naszych uszach.

Mamy nadzieję, że za niedługo ponownie odwiedzimy Operę Krakowską i z równie pozytywnymi emocjami i przyjemnością obejrzymy kolejny spektakl dla dzieci.

Dorota Seweryn