W czwartek 20 września grupa ponad 60 uczniów naszej szkoły, korzystając z pięknej pogody,  wybrała się na wycieczkę do Żor.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Westernowym Parku Rozrywki „Twinpigs”, gdzie na dzieci czekało kilkadziesiąt miejsc dobrej zabawy. Od spaceru ulicą miasteczka przeniesionego prosto z Dzikiego Zachodu, gdzie mogliśmy zobaczyć pokazy kowbojskiego tańca, poprzez wędrówkę parkiem linowym, wizytę w nawiedzonej sztolni, podróż kolejką wąskotorową, zanurzenie w batyskafie w morskich głębinach, podziwianie panoramy parku z koła młyńskiego, jazdę family coasterem, zabawy w strefie gier edukacyjnych po emocje na karuzeli trapera. To tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekały na odwiedzających to miejsce.

Gdy czas niczym nieograniczonej zabawy minął, udaliśmy się na obiad do restauracji „Old West”, znajdującej się na terenie parku. Po obiedzie przyszedł czas na zakup pamiątek i wspólne, grupowe zdjęcia, po czym ruszyliśmy dalej.

Kolejny punkt programu to Muzeum Ognia w Żorach. Ten niezwykły obiekt zaprasza na ekspozycję poświęconą wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych aż do dnia dzisiejszego. W ramach zwiedzania uczniowie odbyli m. in. wędrówkę przez multimedialną ekspozycję  z wieloma ciekawymi informacjami i doświadczeniami dotyczącymi energii wyzwalanej przez ogień. Na koniec każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując specjalny test.

Była to bardzo udana i ciekawa wycieczka, łącząca w sobie nie tylko rozrywkę, ale i zdobywanie wiedzy. Co poniektórzy jej uczestnicy uznali ja za najlepszą wycieczkę szkolną, w jakiej uczestniczyli.

                                                                                                                                                     Tekst i zdjęcia A. Wołowczyk