“25 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach wybrali się na wycieczkę do województwa świętokrzyskiego.

Pierwszym punktem na trasie naszych wojaży był Zagnańsk, gdzie mogliśmy z bliska podziwiać „Dąb Bartek” – jeden z najstarszych dębów Polsce. Liczy on, według najnowszych obliczeń, prawie 700 lat.

Następnie zawitaliśmy do Oblęgorka, gdzie w pięknym pałacyku znajduje się Muzeum Henryka Sienkiewicza. Spacer po pięknych, zabytkowych wnętrzach przybliżył nam nie tylko postać laureata Literackiej Nagrody Nobla, ale także epokę, w której przyszło żyć i tworzyć Henrykowi Sienkiewiczowi.

Ostatnim miejscem, do którego zawitaliśmy była stolica województwa świętokrzyskiego – Kielce. Uczestnicy wycieczki, podzieleni na dwie grupy, zwiedzili Muzeum Zabawek i Zabawy. Największą frajdę z wizyty w tym miejscu mieli – co oczywiste – najmłodsi. Drugim punktem pobytu w Kielcach była wizyta w Manufakturze Słodyczy, gdzie mogliśmy poznać tajniki wyrobu różnych słodkich produktów, ale także własnoręcznie stworzyć pysznego lizaka z karmelu. Niektórzy, w tym także niżej podpisany,  nie powstrzymali się od zakupu oferowanych w Manufakturze produktów. Był to zdecydowanie najsłodszy punkt pobytu w Kielcach. Na koniec przyszedł tradycyjnie czas na posiłek i zakup pamiątek. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Sieciechowic.”

[Tekst i zdjęcia A. Wołowczyk]