Wrzesień w OWS widoma obfitował w różnorodne, bardzo atrakcyjne zajęcia.

Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy do kontynuowania działalności Pogotowia Naukowego, Spotkań z komputerem i filmem.

W ramach pierwszego seniorzy pomagają juniorom w miarę potrzeb w nauce i odrabianiu zadań domowych.

Podczas zajęć komputerowych to z kolei juniorzy uczą seniorów umiejętności korzystania z komputera, Internetu.

W ramach spotkań z filmem 14.IX. obejrzeliśmy wspólnie „Magiczne drzewo” – film obsypywany nagrodami w kraju i za granicą w reżyserii Andrzeja Maleszki. Jest to fantastyczna opowieść o podróży, przemianie i walce dobra ze złem.

26. IX. pojechaliśmy 30-osobową grupą do Multikina w Krakowie na cieszący się olbrzymim powodzeniem film „Jak zostać kotem”. To klasyczne kino familijne dla całej rodziny. Gwiazdorska obsada, bystre dzieciaki, sympatyczne zwierzątko, zabawny scenariusz, polski dubbing i doskonały Tomasz Kot w roli kota Puszka – to atuty tej świetnej komedii. Wyjazd był bardzo udany, a dla młodszej części uczestników dodatkową atrakcją był… popcorn, cola i lody.

Zajęcia podnoszące sprawność fizyczną uczestników cieszą się ogromnym zainteresowaniem . Gry i zabawy taneczne, tańce integracyjne, różnorodne ćwiczenia rozciągające (streaking) wzmacniające mięśnie szkieletowe, brzucha, oddechowe, relaksacyjne, przeciwbólowe, masaż, automasaż – wykonujemy z wielkim zaangażowaniem, ciesząc się z postępów i poprawy naszej kondycji fizycznej.

W ramach spotkań z ekologią zagospodarowaliśmy teren wokół szkoły, obsadzając go roślinami ozdobnymi – cebulkami kwiatów, zakupionymi z funduszu OWS.

Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy kwiaty jesienne i dekoracje z dostępnych materiałów, tworzyliśmy piękne kompozycje kwiatowe.

Działalność we wrześniu zakończyła miła uroczystość. Z okazji Dnia Chłopaka dwunastu młodych uczestników OWS otrzymało od starszych i młodszych koleżanek życzenia i drobne upominki. Nie odbyło się bez śpiewania tradycyjnego „Sto lat” i wspólnego zjedzenia ciasteczek (częstowali chłopcy).

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w zajęciach , zapraszamy na kolejne.

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą w 2016 r.” finansowane jest ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.

Animatorki: Barbara Mrajca i Barbara Perek