Miesiąc wrzesień za nami – aż trudno uwierzyć, że zostało nam już tylko 3 miesiące zajęć. Zastanawiamy się co będziemy robić, kiedy zajęcia się skończą. Każdy uczestnik nie tylko przyzwyczaił się do spotkań, ale myślę, że wszyscy się polubiliśmy i będzie nam brakowało wspólnego towarzystwa.

A we wrześniu mieliśmy wiele radości z nową techniką zdobienia przedmiotów, jaką jest decoupage. Malowaliśmy najpierw farbą akrylową drewniane tacki i cukierniczki. Potem nanosiliśmy jedną warstwę ciekawej serwetki i naklejaliśmy ją. Na koniec malowaliśmy wszystko lakierem. Efekty są naprawdę zachwycające. Mieszaliśmy farbę, aby uzyskać ciekawy kolor jako podkład do pudełeczek, bransoletek czy koralików. Zrobiliśmy też 12 kompletów czerwonych korali jako dodatek do krakowskich strojów. Kiedy nie mieliśmy już funduszy, uczestnicy przynosili buteleczki, słoiczki, kufle i wazony, które pięknie zostały ozdobione.
Malowaliśmy także szyszki, które posłużą nam jako element dekoracyjny świątecznych stroików. Robiliśmy bukiety z liści. Na własnych błędach przekonaliśmy się, że najlepiej do tego nadają się liście z winogrona, które były zerwane dzień wcześniej.
We wrześniu mieliśmy także przyjemność podziwiać nasz ogródek, gdzie mimo kamieni i ugoru wszystko rośnie znakomicie.
Odbyła się także wycieczka do Wieliczki. Szliśmy długim szlakiem turystycznym, byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, co możemy podziwiać na zdjęciach.

Animator Krystyna Kowalczyk

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2016 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.