Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. św. Jana Bosko w Celinach w ramach realizacji projektu „Wspieranie osób starszych w integracji z młodzieżą’’ od stycznia organizuje popołudniowe zajęcia pod hasłem AKTYWNY SENIOR – KREATYWNY JUNIOR.

Wrzesień, zgodnie z harmonogramem w którym jednym z zadań jest Spotkanie z ekologią; Eko ja .Eko – ogród, rozpoczęliśmy od pielęgnacji i uporządkowania ogrodu .Mając na uwadze, jak ważna jest kwestia ochrony środowiska i przyrody, dostosowaliśmy się do uprawy Eko-warzyw. Dlatego nasze zioła, kwiaty i warzywa nie są okazami, ale śmiało możemy zapewnić że jedynymi środkami, jakie zastosowaliśmy, była motyczka.
Cały czas kontynuujemy zadanie bieżącej pomocy w nauce i zadaniach domowych.

W tym miesiącu zajęliśmy się DECOUPAGEM. Najpierw zapoznaliśmy się z techniką i doborem odpowiednich materiałów i wykonaliśmy nieśmiało bransoletki, deseczki i korale. Ponieważ decoupage przypadł do gustu wszystkim, kolejne zajęcia pochłonęły nas całkowicie i w ten oto sposób powstały przepiękne cukierniczki, wazoniki i słoiczki. Kolejno dołączyły tacki, pudełeczka i skrzyneczki.

W połowie miesiąca wybraliśmy się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Pierwszym etapem było pokonanie ponad 800-set schodów w dół. Myślę, że warto było, ponieważ sama  cudowna Kaplica św. Kingi i inne piękne miejsca zrobiły ogromne wrażenia. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii kopalni i odpowiadała na pytania. Zwiedzanie zakończyliśmy w Muzeum Żup Krakowskich.

Myślę, że miesiąc ten śmiało możemy zaliczyć do niezwykle intensywnych, pracowitych i ciekawych.

Animator – Agnieszka Patoła

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2016 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.