Z przyjemnością informujemy, że dostęp do „Wolnych Lektur” możliwy jest w katalogu on-line Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach. Katalog naszej Biblioteki rejestruje ponad 2500 egzemplarzy książek z serwisu Wolne Lektury.

Aby wyszukać listę wszystkich publikacji z Wolnych Lektur w internetowym katalogu Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach (katalog on-line), w polu wyszukiwania należy wpisać hasło: „Wolne Lektury”.

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby można pobierać całkowicie za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3, czytnik e-book) bezpośrednio z katalogu bibliotecznego oraz, zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym. W jej zbiorach znajduje się 5569 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Liczba tytułów Wolnych Lektur stale rośnie.
Książki udostępnione są w kilku formatach:

– e-book: HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2

-audiobook: MP3, Ogg Vorbis oraz format DAISY dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.


Wolne Lektury to projekt fundacji Nowoczesna Polska realizowany pro publico bono, we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Śląską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości – szczególnie w sytuacji kiedy lektury szkolne nie są dostępne w bibliotece.