21 marca to dzień, na który wszyscy czekamy z niecierpliwością. To dzień, w którym żegnamy Panią Zimę, a w nasze progi wkracza Pani Wiosna.

Dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziałów Przedszkolnych działających przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej od dłuższego czasu przygotowywały się do tego dnia. W salach było słychać wiosenne piosenki śpiewane przez przedszkolaków, na oknach i ścianach pojawiła się dekoracja wiosenna, nawet pogoda zrobiła się prawie wiosenna. To ostatnie niewątpliwie pozwoliło dzieciakom zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i poszukać zwiastunów wiosny.

Kiedy już nadeszła długo wyczekiwana pora, wszystkie dzieci spotkały się na placu przedszkolnym. Nie mogło zabraknąć „zimowej panny” – kukły marzanny, którą to przy głośnych okrzykach spalono, żegnając się w ten sposób z zimą. Następnie przy dźwiękach gitary, śpiewając piosenkę „Maszeruje wiosna”, powitano długo oczekiwaną wiosnę. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Dzieci oraz wychowawczynie przywitały wiosnę i mają nadzieję, że prawdziwa wiosenna pogoda niebawem się rozpocznie, zrzucimy zimowe ubrania i wspólnie z dziećmi będziemy chodzić na dłuższe spacery i bawić w ogrodzie. Któż z nas nie myśli podobnie?

                                                                                                                                                                  Katarzyna Krawczyk