W piątek, 20 grudnia 2019 roku, w szkolnej sali gimnastycznej, zebrali się członkowie społeczności Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach.

Zanim rozpoczął się bożonarodzeniowy obrzęd pan dyrektor powitał przybyłych na naszą szkolną wigilię gości. Urząd Gminy w Iwanowicach reprezentowała p. Anna Tarko, obecni byli także sołtysi Sieciechowic – p. Marek Rerak i Lesieńca – p. Jadwiga Nogieć, dyrektor przedszkola w Iwanowicach – p. Ewa Kolanowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Magdalena Tarsa.

Zaraz potem na scenie zagościł, specjalnie na te okazję przygotowany bożonarodzeniowy program, który mogli podziwiać zebrani. Całość przeplatana była licznymi kolędami – znanymi i lubianymi przez wszystkich, ale także takimi, które rzadko goszczą w naszych domach. Nad przebiegiem tegorocznej wigilii w naszej szkole czuwał ksiądz wikary Wojciech Oczkowicz, który również był autorem wyjątkowej scenerii. Swoją cegiełkę dołożyła również p. Katarzyna Man-Iskrzak.

Po artystycznych występach naszych uczniów pan dyrektor Janusz Maj symbolicznie przełamał się opłatkiem z przedstawicielami uczniów, nauczycieli i rodziców po czym złożył wszystkim zebranym życzenia wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Na koniec tego wyjątkowego dnia wszyscy zebrani zasiedli do wigilijnego stołu. Tę część szkolnej wigilii przygotowały mamy z klasy IV.

Przepełnieni radosnym duchem świąt Bożego Narodzenia opuszczaliśmy szkołę pełni wrażeń i dobrych nadziei na nadchodzący Nowy Rok. Niech świąteczny nastrój zagości również w naszych domach.

Chcieliśmy w imieniu uczestników tej pięknej uroczystości złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji naszej szkolnej wigilii –  uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom.

Tekst i zdjęcia – Andrzej Wołowczyk