W czwartek, 22 grudnia, jak co roku, spotkaliśmy się na uroczystej wigilii szkolnej. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście. Oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły licznie przybyli rodzice oraz przedstawiciele władz i instytucji z terenu naszej gminy.

Miło nam było gościć Przewodniczącego Rady Gminy Iwanowice – pana Mirosława Rosę, panią radną Aleksandrę Karnię, pana radnego Grzegorza Siutę, panie sołtys z Sieciechowic – panią Sylwie Lis oraz z Lesieńca- panią Jadwigę Nogieć, panią Ewę Kolanowską – dyrektorkę przedszkola w Iwanowicach, kierownika Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach – panią Monikę Świątek, księdza proboszcza sieciechowickiej parafii – Tomasza Zięcika oraz przewodniczącego Rady Rodziców – pana Marka Reraka.

Po powitaniu wszystkich gości przez pana dyrektora Janusza Maja na scenie zagościł, specjalnie na te okazję przygotowany program wigilijny. Dodajmy, że tegoroczne występy miały miejsce na nowej, specjalnie zakupionej scenie z prawdziwego zdarzenia. Zebrani goście mogli podziwiać artystyczne umiejętności naszych uczniów. Całość przeplatana była licznymi kolędami – znanymi i lubianymi przez wszystkich. Przedstawienie zostało przygotowane przez panie Edytę Siwek, Joannę Muchę i Katarzynę Iskrzak. O dekoracje zadbała pani Monika Wójcik.

Po artystycznych popisach naszych uczniów pan dyrektor Janusz Maj symbolicznie przełamał się opłatkiem z przedstawicielami uczniów, nauczycieli i rodziców, po czym złożył wszystkim zebranym życzenia wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Głos zabrali również goście – radni Gminy Iwanowice i przewodniczący Rady Rodziców. Wszyscy oni również życzyli zebranym wszystkiego najlepszego na Święta i Nowy Rok.

Pan dyrektor Janusz Maj tradycyjnie też wręczył okolicznościowe listy gratulacyjne będące formą podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły za pracę w mijającym roku. Również przedstawiciele Rady Rodziców obdarowali nauczycieli świątecznymi aniołami. Nie zapomniano również o uczniach, dla których radni i sołtysi z Sieciechowic i Lesieńca przekazali na ręce pana dyrektora słodki podarunek.

Na koniec tego wyjątkowego dnia wszyscy zebrani zasiedli do wigilijnego stołu. Tę część szkolnej wigilii przygotowały mamy uczniów z klasy IV.

Chcieliśmy w imieniu nas wszystkich złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji szkolnej wigilii – rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom naszej szkoły.

Przepełnieni radosnym duchem świąt Bożego Narodzenia opuszczaliśmy szkołę pełni wrażeń i dobrych nadziei na nadchodzący Nowy Rok. Niech świąteczny nastrój zagości również w naszych domach.

Tekst i zdjęcia – Andrzej Wołowczyk