Motto
„Dopiero człeku, wiek dojrzały
odsłania życia urok wspaniały…”
                                       (W. Szymborska)

… to motto członków naszego klubu seniora „juRajska Siódemka” w Widomej, który został utworzony na początku tego roku przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach. Powstał jako kontynuacja OWS-owskiej idei aktywizacji i integracji osób starszych. Miejscem spotkań członków Klubu jest Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Widomej.
    Do podstawowych zadań Klubu należy m.in. rozwijanie zainteresowań i różnorodnych form życia kulturalno-oświatowego, towarzyskiego, organizowanie wypoczynku i imprez kulturalno-oświatowych oraz działań sprzyjających zachowaniu zdrowia i sprawności fizycznej.
    Plan zajęć naszego Klubu przewiduje wyjazdy do kina, teatru, operetki, wycieczki, zajęcia plastyczne a głównie zajęcia podnoszące sprawność fizyczną seniorów. Finansowego wsparcia udziela nam GCKiB w Iwanowicach, a gościny Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Oświatowych w Widomej – za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni.
    Obecnie do Klubu należy 30 osób w wieku od 52 – 76 lat – z Widomej, Maszkowa, Zalesia, Sułkowic, Woli Więcławskiej i Zaborza. Prowadzimy różnorodną i ożywioną działalność. Byliśmy już trzy razy w kinie „Za rogiem” w Michałowicach. W styczniu obejrzeliśmy film „Ojcowie i córki” ze świetnym Russellem Crowe w roli tytułowej. Jest to klasyczny wyciskacz łez o trudnych relacjach międzypokoleniowych – warty obejrzenia.
    W lutym obejrzeliśmy wstrząsający film „Niewinne” ukazujący tragiczny los polskich mniszek, które padły ofiarami masowych gwałtów przez sowieckich „wyzwolicieli” w 1945 r. Obraz jest koprodukcją polsko- francuską z aktorski popisem Agaty Kuleszy, Agaty Buzek, Joanny Kulig. „Niewinne” ogląda się ze ściśniętym gardłem, ale film jest godny polecenia.
     W marcu postawiliśmy na lżejszy gatunek, oglądając „Faceta na miarę” – ciepłą, zabawną i uroczą francuska komedię romantyczną, którą również warto zobaczyć.
     W połowie marca pojechaliśmy do Krakowa, by obejrzeć w teatrze „Bagatela” spektakl „Boeing, boeing – Odlotowe narzeczone”. Jest to jedna z najzabawniejszych teatralnych komedii, która bawi nieustannie publiczność pod każdą szerokością geograficzną – wpisana do księgi Guiessa za rekordową ilość wystawień.
     Klub Seniora ma też na swoim koncie udział w imprezach szkolnych i gminnych.
28 stycznia uczestniczyliśmy w uroczystościach z okazji Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Widomej. Członkowie Klubu przygotowali i przedstawili program artystyczny pt. „Babcie – Wnuczętom” i wzięli udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów, bawiąc się świetnie i wygrywając torbę słodyczy.
     Natomiast 4 lutego dziesięcioro „wybrańców” wzięło udział we wspaniałej imprezie zorganizowanej przez GCKiB w Iwanowicach w remizie OSP Maszków. Było to spotkanie noworoczne podsumowujące działalność kulturalno-oświatową i społeczną gminy Iwanowice.
   Często słyszymy stwierdzenie, że człowiek uczy się przez całe życie. Nie mamy wątpliwości, że aktywność intelektualna i ćwiczenia fizyczne pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Chodzi o to, by w wieku dojrzałym systematycznie ćwiczyć i umysł, i ciało. Ważne, by się przełamać i nie rezygnować ze spotkań towarzyskich, wycieczek, imprez kulturalnych, po prostu nie rezygnować z wychodzenia z domu.
Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z oferty naszego Klubu i dołączenia do naszego grona. Członkami Klubu mogą być osoby, które ukończyły 50 lat, są mieszkańcami gm. Iwanowice oraz miejscowości gmin ościennych – Słomnik i Michałowic.
     Spotykamy się w każdą środę. O godz. 17.00 odbywają się godzinne zajęcia aerobiku prowadzone od 1 marca przez profesjonalną instruktorkę fitnessu p. Martę  Stępień       -Nalewajko. Po zajęciach ruchowych czas na relaks przy kawie, herbacie i ciasteczku. Dyskutujemy na różne tematy, dzielimy się wrażeniami z imprez, obejrzanych filmów i programów TV, przeczytanych książek, rozmawiamy o zdrowiu, modzie, przepisach kulinarnych, opowiadamy kawały, po prostu dobrze się bawimy. Korzystamy też z Filii Bibliotecznej mieszczącej się w budynku szkoły, wypożyczamy ciekawe książki.
     Tradycją stało się bardziej uroczyste obchodzenie naszych urodzin, imienin lub świąt.
8 marca my, przedstawicielki płci pięknej, poczułyśmy się szczególne wyróżnione przez naszych  Panów (oczywiście członków „juRajskiej Siódemki”), którzy przygotowali dla nas miłą niespodziankę – piękne życzenia, kwiaty, słodycze.
     Zbliża się Wielkanoc – najważniejsze i najstarsze chrześcijańskie święto. Kojarzy się ono z cudownym zapachem pieczonych bab i mazurków, kolorowymi pisankami, barankiem, zajączkiem, tradycyjną święconką i śmigusem-dyngusem.
     Życzymy Wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.

                                                                                                                      Zarząd Klubu Seniora „juRrajska Siódemka”
                                                                                                                Barbara Mrajca, Helena Nawalany, Barbara Perek