„Dopiero człeku, wiek dojrzały
odsłania życia urok wspaniały…”
                         (W. Szymborska)

… to motto członków naszego Klubu Seniora „juRajska Siódemka” w Widomej, który został utworzony na początku tego roku przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach. Drugie półrocze działalności klubu upłynęło pod znakiem wspólnych spotkań, imprez kulturalno-rozrywkowych, wycieczek. Oprócz cotygodniowych środowych spotkań przy kawie, herbacie i przysłowiowym ciastku po intensywnych ćwiczeniach pod okiem naszej instruktorki fitness p. Marty Stępień – Nalewajko, braliśmy udział w wielu imprezach na terenie naszej gminy.
  29 VII –  uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym w Żerkowicach na zaproszenie Rady Sołeckiej a 19 VIII – w uroczystościach 50 – lecia OSP Zalesie.
Lato pożegnaliśmy ogniskiem na polanie św. Mikołaja w lesie gosteckim. Towarzyszyły nam wnuki, więc miło spędziliśmy czas piekąc kiełbaski, zajadając ciasteczka i śpiewając piosenki.
  23 IX –  wzięliśmy udział w uroczystych obchodach jubileuszu 100 – lecia naszej  szkoły w Widomej. To była niezwykle piękna i wzruszająca impreza tym bardziej, że większość naszych seniorów to dawni uczniowie lub nauczyciele tej szkoły. Dwie nasze koleżanki wzięły udział w przygotowaniu części artystycznej. Barbara Mrajca wcieliła się w rolę babci opowiadającej wnuczce historię szkoły, a Helena Nawalany brawurowo odtworzyła rolę surowego nauczyciela w scence lekcji z lat 60 – tych.
  16 X –  przedstawiciele naszego klubu uczestniczyli w uroczystościach z okazji Święta Edukacji połączonej ze ślubowaniem uczniów kl. I. Nasze „etatowe aktorki” (Barbara Mrajca i Helena Nawalany) zaprezentowały krótki program artystyczny „Słów kilka o szkole z przymrużeniem oka”.
  12 XI –  odbył się w kompleksie leśnym Polanowice – Goszcza Bieg Niepodległości 2017 zorganizowany przez GCKiB w Iwanowicach. I na tej wspaniałej imprezie nas nie zabrakło. Dzielnie pokonaliśmy 4 – km trasę, w pełni zasługując ma gorącą grochówkę  i nagrody.
  25 XI – wzięliśmy udział w Gminnym Dniu Seniora – niezwykle udanej imprezie zorganizowanej przez Wójta Gminy i Dyrektor GCKiB w Iwanowicach. Na tej imprezie zachwycił na występ Gminnego Zespołu Teatralnego „Kwadrat”. Pan Wójt obdarował nas „koszem-niespodzianką”, dodatkowo otrzymaliśmy Ogólnopolską Kartę Seniora. Poczęstunek był obfity i smaczny, zespół muzyczny grał „pod nogę”, więc zabawa była przednia.
Nasz Klub ma na koncie również „wyjazdowe” imprezy kulturalno – rozrywkowe i wycieczki. Jeszcze latem – 26 VII byliśmy na wycieczce w Krakowie. Zwiedziliśmy podziemia Rynku, Krakowski Salon Figur Woskowych i Wzgórze Wawelskie.
  11 XI – część naszych seniorów podziwiała występ zespołu „Mazowsze” w Centrum Kongresowym w Krakowie, a 7 XII byliśmy w NCK – Nowa Huta na występie Kabaretu Jurki w programie „Święta Polskie”.

  Latem nawiązaliśmy bardzo owocną współpracę z Klubem Seniora „Grota” w Skale. Raz w miesiącu jeździmy wspólnie na basen do Solca Zdroju, w lipcu byliśmy z nimi na wycieczce w Oświęcimiu, a 26 XI na Andrzejkowej Biesiadzie Humoru Śląskiego w Zabrzu.
  15 X –  zostaliśmy przez nich zaproszeni do Skały na III Gminny Dzień Seniora – „Seniorzy – Seniorom”. Obejrzeliśmy wystawę starych fotografii „Ach, gdzie ta nasza młodość” i wysłuchaliśmy koncertu „Zimny drań” z przebojami E. Bodo. Otrzymaliśmy też upominki i miło spędziliśmy czas przy kawie i pysznym poczęstunku.
  W listopadzie zostaliśmy też zaproszeni przez „Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Kobra” w Ratajowie na uroczystą wieczornicę z okazji Święta Niepodległości. To było niezwykle wzruszające spotkanie. Przeżyliśmy niezapomniane chwile, śpiewając wspólnie pieśni patriotyczne, otoczeni piękną dekoracją i wspaniałą atmosferą stworzona przez organizatorów.
  Obecnie nasz Klub przystąpił do gminnego projekty LOWE. Korzystamy z zajęć fitness i zajęć komputerowych, kursu tańca towarzyskiego i zajęć j. angielskiego.
Za nami prawie rok działalności. To był bardzo aktywny, dobry rok. Z optymizmem patrzymy na kolejny…
  Wkrótce Święta. Życzymy Wam wszystkim radosnych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia i żeby był to czas rodzinnych, pełnych ciepła i miłości spotkań. Życzymy Wam, abyście byli zdrowi, uśmiechnięci i pogodni każdego dnia w nadchodzącym roku 2018!

                                                                                                                                        W imieniu Klubu „juRajska Siódemka”
                                                                                                                                                                         Barbara Mrajca