Dnia w 24 kwietnia 2017r.w sali widowiskowej Domu Kultury w Miechowie odbyły się Eliminacje Powiatowe 32 Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.Festiwal ten jest najstarszą i najbardziej znaczącą imprezą teatralną w Małopolsce. Organizatorem festiwalu jest Małopolskie Centrum Kultury ,,Sokół”.

Wyczyny młodych aktorów ze szkół podstawowych i gimnazjów oceniało jury w składzie: Włodzimierz Jasiński (aktor Teatru STU i Groteski w Krakowie, reżyser spektakli dla dzieci),  Jacek Milczanowski (aktor, reżyser i scenarzysta teatralny), Marcin Durman (instruktor muzyczny)i  Mateusz Płaszewski (muzyk).

Naszą gminę reprezentowały dwa zespoły teatralne. I to właśnie gra aktorska członków tych zespołów została najwyżej oceniona przez jury.

Zespół „Kwadrat” działający od stycznia w  Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek  spektaklem „Dziób w Dziób ”wywalczył  I miejsce. Natomiast zespół „KLEKS” działający w Gminnym Zespole Szkół w Iwanowicach i Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach za inscenizację baśni „Królewna Śnieżka” uzyskał miejsce II.

W uzasadnieniach ocen jury  zwróciło uwagę na wspaniałą grę aktorską ,przemyślany ruch sceniczny, dobrą dykcję i prawidłową współpracę młodych aktorów. Zostały również zauważone wspaniałe kostiumy i scenografia wykorzystana w baśni wystawionej przez członków zespołu „KLEKS” . Na długo w pamięci uczniów pozostaną słowa przewodniczącego jury, który powiedział, że spektakl „Dziób w Dziób”  mógłby być wystawiony na scenach krakowskich teatrów.

Zespół „Kwadrat” w czerwcu dzięki uzyskanej nominacji wystąpi na scenie Małopolskiego Centrum Kultury w Nowym Sączu.

Życzymy naszym młodym aktorom dalszych sukcesów ale przede wszystkim wspaniałej zabawy w teatr i czerpania z tego osobistej satysfakcji.

                                                                                                                                   Instruktor zespołów -Joanna Stąpała