Dnia 5 maja 2017r. w sali gimnastycznej Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach odbył się Wieczór z Teatrem.

   W pierwszej części spotkania przed licznie zgromadzoną publicznością swe umiejętności aktorskie zaprezentowali członkowie Szkolno-Gminnego Zespołu Teatralnego „KLEKS”.  Najmłodsza publiczność żywo reagowała na przedstawione losy królewny Śnieżki, którą zła macocha postanowiła zabić, ponieważ była od niej piękniejsza. Mali aktorzy wspaniale wcielili się w odgrywane role, ich gra była na bardzo wysokim poziomie.  Na uwagę zasługiwały również pomysłowe stroje i barwna scenografia wykorzystana w spektaklu. Zasłużenie występujący otrzymali gromkie brawa i słowa uznania od publiczności.  

    Następnie na scenie pojawili się aktorzy Gminnego Zespołu Teatralnego „KWADRAT”. Przedstawili oni spektakl oparty na scenariuszu Maliny Prześlugi „Dziób w dziób”. Profesjonalnie  ukazali przejmującą historię małego wróbla Przemka, który szukał akceptacji, przyjaźni i swojego miejsca „na dzielni” wśród zaślepionej pragnieniem władzy subkultury gołębi. Pod koniec spektaklu widzowie zobaczyli, że paradoksalnie to właśnie Przemek nauczył ptaki prawdy, przyjaźni, oddania i honoru. Członkowie zespołu pokazali, że ich zdolności , połączone z wielogodzinnymi próbami przyniosły wysokie efekty. Nie bez przyczyny zdobyli I miejsce na XXII Powiatowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

      Po pięknej części artystycznej wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Czas upłynął bardzo miło i sympatycznie. Było wiele życzliwych słów,  wspomnień i planów dotyczących dalszej działalności zespołów.

   Wydarzenie to nie było jedynie prezentacją sztuki teatralnej, było również promocją jej wartości edukacyjnych, prospołecznych, mających wpływ na rozwój dzieci i integrację środowiska gminnego.

     Składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci uczestniczących w zajęciach teatralnych. To dzięki ich inicjatywie, współpracy  i zaangażowaniu odbył się Wieczór z Teatrem. Organizatorem  tego  spotkania było również Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach oraz Gminny Zespół Szkół w Iwanowicach.

                                                                                                                                                                       Joanna Stąpała