Dnia 8 maja  w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Iwanowicach odbył się Wieczór z Teatrem.
W pierwszej części spotkania przed licznie zgromadzoną publicznością swe umiejętności aktorskie zaprezentowali członkowie młodszej grupy gminnego zespołu teatralnego „Kwadrat”. Wystawili oni sztukę w oparciu o książkę Marty Guśniowskiej pt. „A niech  to gęś kopnie”. Była to opowieść o poszukiwaniu sensu życia, wielkiej przyjaźni i szczęściu, które spotkało główną bohaterkę w chwili, w której najmniej się tego spodziewała. Młodzi aktorzy wspaniale wcielili się w odgrywane role, ich gra była na bardzo wysokim poziomie.  Zasłużenie otrzymali od publiczności gromkie brawa.

Następnie na scenie pojawiły się dziewczęta należące do starszej grupy zespołu. W kilku nastrojowych piosenkach, śpiewanych w języku polskim i angielskim, zaprezentowały przed zgromadzonymi swoje umiejętności wokalne, tworząc jednocześnie wspaniały nastrój spotkania.
Po pełnej wzruszeń części artystycznej goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Czas upłynął bardzo miło i sympatycznie. Było wiele życzliwych słów, wspomnień i planów dotyczących dalszej działalności zespołu.
Wydarzenie to nie było jedynie prezentacją sztuki teatralnej, było również promocją jej wartości edukacyjnych i prospołecznych, mających wpływ na rozwój dzieci i integrację środowiska gminnego.

Organizatorem tego spotkania było Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.

Instruktor zespołu i jego członkowie składają serdeczne podziękowania rodzicom. To dzięki ich inicjatywie, współpracy i zaangażowaniu odbył się Wieczór z Teatrem.

                                                                Joanna Stąpała- instruktor zespołu