Chociaż od dnia śmierci św. Jana Pawła II minęło już 13 lat, to w pamięci i sercach uczniów Szkoły w Iwanowicach zajmuje on wciąż szczególne miejsce. Wszyscy jesteśmy dumni z faktu, że nasza szkoła nosi imię tego wielkiego Polaka.

W tym roku (5 kwietnia) aby uczcić pamięć o naszym patronie, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści, przygotowali dla rodziców „Wieczór wspomnień o Janie Pawle II”. Na uroczystość przybyło również wielu spośród zaproszonych gości, a mianowicie: wójt Gminy Iwanowice – Robert Lisowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego – Marek Piekara, Przewodniczący Rady Gminy – Mirosław Rosa, wraz radnymi oraz sołtysami z obwodu naszej szkoły, dyrektor GCKiB – Monika Świątek, sekretarz gminy – Anna Tarko oraz p. prof. Grażyna Prawelska-Skrzypek.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Dorota Dryja-Zębala witając wszystkich przybyłych rodziców i zaproszonych gości. Program artystyczny miał charakter montażu słowno-muzycznego. Uczniowie klasy III B – Justyna Matykiewicz i Wiktor Ciaranek – przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z życia papieża oraz jego przesłania do wszystkich ludzi i narodów.
W imieniu całej społeczności szkolnej wyrazili oni podziw i ogromną wdzięczność za posługę kościołowi i rodzinie ludzkiej oraz za szczególne umiłowanie dzieci i młodzieży. Największe jednak wrażenie na zgromadzonych zrobiły słowa samego Ojca Świętego, które były fragmentem jego przemówienia z 12 czerwca 1987 roku w Gdańsku. Oprawę muzyczną zapewniły nam uczennice z różnych grup wiekowych, począwszy od klasy pierwszej SP a skończywszy na klasie trzeciej gimnazjum. Dziewczynki z klasy VII ujęły wszystkich śpiewając piosenki, które były wspomnieniem samego Jana Pawła II, natomiast wspólne śpiewanie Barki uleciało chyba wprost do nieba. Dopełnieniem całości była przygotowana przez uczniów klasy szóstej prezentacja „Ostatni tydzień z życia Jana Pawła II”.

Tego szczególnego wieczoru, swoją obecnością zaszczycili nas również goście specjalni: Anna Mączka – reżyserka filmu dokumentalnego „Pociąg Papieski” oraz Teresa Kobel i Maria Łaciak, które są kierownikami Pociągu Papieskiego Koleje Małopolskie. Zgromadzeni z zaciekawieniem obejrzeli film pani Anny Mączki, dzięki któremu dowiedzieli się między innymi o idei funkcjonowania Pociągu Papieskiego, natomiast panie z Kolei Małopolskich opowiedziały wiele ciekawych historii i zdarzeń związanych z przejazdami pociągu.

Miłym akcentem na zakończenie wieczoru była herbata, kawa przygotowane przez naszych wspaniałych rodziców oraz kremówki papieskie, które zrobiła p. Anna Kurbiel.

Kochamy Cię Ojcze Święty! Dziękujemy Ci za wszystko! Będziemy o Tobie Pamiętać!