Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej uczestniczyły w zajęciach wakacyjnych zorganizowanych w ramach projektu „Wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży”.

Uczniowie każdy dzień letniego wypoczynku spędzili aktywnie i w wesołej atmosferze. Tydzień rozpoczął się kilkugodzinną wycieczką do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie każdy miał możliwość poznania legend oraz zakamarków kopalni. Chętne osoby mogły również sprawdzić czy ściany w korytarzach kopalni są rzeczywiście słone.

Kolejne dni niosły ze sobą dużą ilość ruchu. We wtorek uczniowie wybrali się na basen do Miechowa, gdzie mogli pokazać umiejętności pływackie, jak również pobawić się w innych sektorach basenu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa, którą dzieci pokonywały bez problemu. Środa upłynęła pod znakiem rywalizacji sportowych. Po rozgrzewce, dzieci zostały podzielone na kilka grup, aby wykonać wszystkie przygotowane zadania  oraz wyłonić najlepszą drużynę. Ostatnim punktem tego dnia było przeciąganie liny – dorośli kontra uczniowie – jak się szybko okazało dorośli nie mieli najmniejszych szans z ogromną siłą zgranej grupy uczniów. Następny dzień cieszył się równie dużym zainteresowaniem, gdyż w szkole odbył się Maraton Zumby. Uczniowie wytrwale przez kilka godzin poruszali się w rytm muzyki, wykonując kroki prezentowane przez instruktora.

W ostatni dzień wakacyjnego wypoczynku zostało zorganizowane wyjście do lasu. Podzieleni na dwie grupy, uczniowie wyruszyli w drogę zostawiając za sobą zadania do wykonania dla grupy przeciwnej. Gdy pierwsza grupa dotarła na wyznaczone miejsce, wraz z opiekunem rozpalili ognisko i oczekiwali drugiej grupy, piekąc przy tym kiełbaski i świetnie się bawiąc. Po dotarciu wszystkich na miejsce i wykonaniu prawidłowo wszystkich zadań, uczniowie zajadali się kiełbaską z ogniska. Po krótkim odpoczynku i wspólnej zabawie wszyscy szczęśliwi wrócili do szkoły.

Wszystkie zajęcia zorganizowane w tych dniach bardzo podobały się dzieciom, którzy chętnie przychodzili do szkoły na spotkania z przygodą. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny projekt wakacyjny.

Organizatorem zajęć „Wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży” było Stowarzyszenie Oświatowe „Razem Nauczyciele i Rodzice dla Oświaty”, działające w Gminnym Zespole Szkół w Iwanowicach. Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Gminy przeznaczonych na zadanie publiczne pn. „Dofinansowanie dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Iwanowice na rok 2016”.