Sierpień w Iwanowickiej Akademii Futbolu był miesiącem intensywnej aktywności.

W każdy wtorek oraz czwartek na orliku w Iwanowicach oraz na hali GCKIB dzieci kształtowały swoją sprawność fizyczną, a także rywalizowały między sobą pod okiem trenerów IAF. Trenerzy również w formie teorii uświadamiają dzieciom jak ważny i przydatny jest ruch.

Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W treningach brały udział dzieci w wieku 6 – 12 lat. Została wyselekcjonowana grupa 34 dzieci, która została podzielona na 2 grupy wiekowe.

Na zakończenie wakacyjnych zajęć dzieci rozegrały turniej między sobą. W radosnej atmosferze zawodnicy rywalizowali w meczach 20-minutowych, rozgrywanych w systemie każdy z każdym. Jedną z nagród był “mecz gwiazd” – czyli mecz zawodników najbardziej wyróżniających się tego dnia. Ta nominacja najbardziej motywowała chłopców do gry.  Mecz gwiazd zakończył się remisem, co może świadczyć o równym, wysokim poziomie rywalizacji.

Na zakończenie każdy z uczestników turnieju otrzymał zasłużony dyplom oraz słodką nagrodę za wytrwałość do samego końca w wakacyjnych zajęciach IAF. Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu Gminy Iwanowice.

 

Kilka słów od Koordynatora IAF Grzegorza Banaszka:

„Zajęcia wakacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Dzieciaki chętnie przychodziły na zajęcia oraz aktywnie w nich uczestniczyły. Zajęcia trwały 90minut. Była to spora objętość czasowa, dlatego dzieciom należą ogromne brawa za wytrwałość – szczególnie w upalne dni.

Dzieciom przed i w trakcie zajęć towarzyszył uśmiech i radość, a na zakończenie smutek, z powodu kończących się zajęć. Nas trenerów cieszy fakt, że dzieci przeżywają emocjonalnie zajęcia oraz chętnie w nich uczestniczą, stale się rozwijając. Uświadamia nas to w tym, że warto poświęcać im jeszcze więcej czasu na rozwój sprawności fizycznej, dlatego od września startujemy z zajęciami w naszych lokalizacjach. W tym roku dzięki wsparciu Gminy Iwanowice mamy unowocześnioną formułę akademii o zajęcia dla dzieci najbardziej wyróżniających się z rocznika 2011-2013. Grupa Top Talent będzie miała dodatkowe treningi raz w tygodniu na boisku przy gminie Iwanowice. Mamy nadzieje ze ten atut pozwoli nam godnie prezentować się w rozgrywkach rejonowych, które są w tym roku planowane.

Z tego miejsca dziękujemy Gminie Iwanowice, a przede wszystkim Panu Robertowi Lisowskiemu za czynny rozwój infrastruktury sportowej w Gminie oraz wsparcie aktywności fizycznej wśród dzieci.”

Dnia 29 sierpnia 2019 r. zagościliśmy z aparatem na zakończeniu cyklu wakacyjnych zajęć Iwanowickiej Akademii Futbolu. Zapraszamy do obejrzenia galerii!