25 lipca członkowie Gminnego Zespołu Teatralnego „Kwadrat” wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Już od samego rana pogoda, dobre humory i świetny nastrój dopisywał wszystkim biorącym udział w wyjeździe.

Pierwszym jego etapem  był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na początku pod kierunkiem przewodnika, a potem samodzielnie wszyscy przeprowadzili kilkadziesiąt doświadczeń z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Młodzi naukowcy mogli poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym z odległości 20 m., znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i wykonać wiele innych eksperymentów.  Poprzez osobiste doświadczanie i przeżywanie z udziałem własnych zmysłów,  próbowali zrozumieć świat otaczających  ich zjawisk. Uczestnicy wyjazdu wyszli z parku zachwyceni  i zaciekawieni fizyką.

Następnie członkowie zespołu udali się do największego Parku Trampolin w Małopolsce GOjump. Tam  mieli możliwość spożytkowania ogromnych pokładów swojej energii. Dzieci ćwiczyły  swoją zwinność i gibkość na trampolinach, basenach z gąbką, linach, huśtawkach i równoważniach. Cały czas można było słyszeć  ich pełne radości i entuzjazmu okrzyki, które świadczyły o dobrej zabawie.

Wszyscy wrócili do Iwanowic  po całodniowej wycieczce zmęczeni i szczęśliwi, pełni pomysłów na kolejne działania teatralne i planów na następny wakacyjny wyjazd.

Instruktor i członkowie zespołu składają serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie Kwiecień  za pomoc w organizacji i opiekę w czasie wyjazdu.

Wycieczka została dofinansowana ze środków Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek
w Iwanowicach.

                                                                                                                                                                     Joanna Stąpała