Uroczyste zakończenie roku akademickiego Iwanowickiego Uniwersytetu Dziecięcego

Wszystko co dobre szybko się kończy, tak jak szybko przeminął rok akademicki z Iwanowickim Uniwersytetem Dziecięcym. Za nami 9 wykładów na których dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z otaczającego ich świata. Na uroczyste zakończenie roku akademickiego przybyli: Pani dr Joanna Podgórska – Rykała Prodziekan ds. badań naukowych oraz pracownicy Wyższej Szkoły Humanitas z Sosonowca, którzy obdarowali  Absolwentów pierwszego roku dyplomami i pamiątkowymi biretami, Pan dr Robert Lisowski – Wójt Gminy Iwanowice, który w nagrodę za wytrwałość wręczył upominki naszym milusińskim oraz Pani Dorota Dryja – Zębala Dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwanowicach i Pani Monika Świątek Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.

Zapraszamy nieobecne na wykładzie dzieci do siedziby GCKiB w Iwanowicach po odbiór biretów i innych upominków. 

Następnie, w ramach Iwanowickiego Uniwersytetu Dziecięcego, odbył się ostatni już wykład dla najmłodszych słuchaczy pt. „Planeta Gwiazd. W co grają zwierzęta”. Poprowadziła go Pani dr hab. Edyta Sierka. 
Minecraft, MovieStarPlanet, The Sims, kto gra, ten wie o co chodzi! Strategia jest ważna, spryt, bystrość, spostrzegawczość i szybkość równie cenne, co plastyka zdolności przystosowawczych. Poszukiwanie przygód, wytrwałość, i nie tylko, to również cechy dobrego gracza. Ale czy świat zwierząt też w coś gra? Na te i wiele więcej pytań można było uzyskać informacje na tym właśnie wykładzie.

Już teraz serdecznie zapraszamy Państwa do śledzenia informacji na stronie GCKiB w Iwanowicach  na temat Uniwersytetu Dziecięcego i Przedszkolaka na Uczelni na nowy rok akademicki.

Przypomnijmy: Iwanowicki Uniwersytet Dziecięcy to comiesięczne wykłady, konkursy, pokazy naukowe, warsztaty, eventy rodzinne i wycieczki! Celem inicjatywy jest zainspirowanie dzieci do własnych poszukiwań oraz pokazanie im różnorodności świata nauki.
Wykłady Iwanowickiego Uniwersytetu Dziecięcego organizowane są w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas z Sosnowca.

Małgorzata Kwiecień (tekst i foto)