W Domu Kultury w Miechowie, 20 kwietnia, odbyły się eliminacje powiatowe XXXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2018” organizowanego przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie. Patronat honorowy nad festiwalem objęła „Piwnica pod Baranami”.

Ten prestiżowy konkurs to szansa dla utalentowanych dzieci i młodzieży na zaprezentowanie swoich umiejętności muzycznych, tanecznych, wokalnych, zdobycie cennego doświadczenia oraz uznania dla ich talentów i ciężkiej pracy.

Gminę Iwanowice reprezentowały dziewczęta należące do zespołu teatralnego „Kwadrat” działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach – Alicja Pałetko, Maria Wywiał i Kamila Rerak. Ich występ był na bardzo wysokim poziomie artystycznym  i został doceniony przez festiwalowe jury. Za zaprezentowane piosenki zdobyły bardzo dużą ilość punktów. Nie wystarczyła ona jednak  do dostania się do etapu wojewódzkiego festiwalu.

Konkurs ten nie był tylko rywalizacją. Pozwolił  na wymianę wiedzy i doświadczeń,  zapewnił dobrą zabawę oraz wspaniałą  atmosferę. Pozwolił uwierzyć naszym uczestniczkom we własne siły i dostrzec drogę dalszego rozwoju.

Zespół „Kwadrat” składa serdeczne podziękowania Pani Ewie Czaplak za konsultacje językowe piosenki  śpiewanej  w języku angielskim.

Joanna Stąpała instruktor zespołu „Kwadrat”