Szkolny konkurs talentów w Sieciechowicach

       W poniedziałek, 7 maja 2018 r., w Szkole Podstawowej w Sieciechowicach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w pierwszej edycji szkolnego konkursu talentów.

       Zebrani na sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać popisy licznej reprezentacji utalentowanych uczniów naszej szkoły. Wszyscy z zapartych tchem oglądali występy swoich koleżanek i kolegów. W tym roku konkurs zdominowały występy muzyczne, recytatorskie i malarskie. Nie zabrakło jednak również występów o charakterze sportowym.

      Konkursowe jury, w skład którego weszli – obok dyrektora naszej szkoły – nauczyciele i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego stanęło przed trudnym wyborem laureatów. Po długich obradach jury ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce (ex aeguo) przypadło Łucji Mastalerczyk z klasy IV szkoły podstawowej (Łucja zaprezentowała znakomite wykonanie kilku kompozycji fortepianowych m. in.  „Etiudy” J. F. Burgmullera) oraz Alicji Czekaj z klasy III gimnazjum, która do dźwięków muzyki z filmu „Gladiator” namalowała portret głównego bohatera filmu – Maximusa Decimusa.

II miejsce zdobyła Magdalena Faracik z klasy VI za wykonanie piosenki „Kasztany”.

Na III miejscu (również ex aequo) sklasyfikowano Emilię Góralczyk (klasa I), która zaprezentowała wiersz „Stefek Burczymucha” i Sebastiana Bryłę (klasa III) za recytację wiersza „Żaba”.

     Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

     Nagrody i wyróżnienia wręczyła uczestnikom konkursu pani Edyta Siwek, główna organizatorka tej jakże udanej imprezy.

     Dodajmy jeszcze, że pomysłodawcą konkursu był Samorząd Uczniowski, a nagrody ufundowała Rada Rodziców.

 Tekst i zdjęcia – A. Wołowczyk