Dnia 27 września 2016 r., w 77 rocznicę powstania Szarych Szeregów, uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sieciechowicach uroczyście obchodzili Święto Szkoły.

Najpierw wszyscy wzięli udział w uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym w Sieciechowicach przez księdza wikarego Wojciecha Oczkowicza, który wygłosił specjalne, związane z rocznicą, kazanie.

Po mszy udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej miała miejsce część artystyczna. Zebrani – uczniowie, nauczyciele, rodzice o raz zaproszeni goście – mogli obejrzeć przygotowany specjalnie na tę rocznicę montaż słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną przybliżający wszystkim historię i ideały naszego patrona – Szarych Szeregów. Nie mogło w nim zabraknąć przedstawienia postaci najsłynniejszych członków Szarych Szeregów – „Rudego”, „Zośki” i „Alka” oraz – rozpoczynającego spotkanie – hymnu Szarych Szeregów.

Dodajmy, że w uroczystościach wzięli udział przewodniczący rady Gminy Iwanowice p. Mirosław Rosa, radni z Sieciechowic – p. Aleksandra Karnia oraz p. Grzegorz Siuta, sołtys Sieciechowic p. Sylwia Lis, dyrektor Przedszkola „Słoneczne” p. Ewa Kolanowska oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Marek Rerak.

Tekst i zdjęcia Andrzej Wołowczyk