W dniu 15 czerwca 2018 roku seniorzy naszej gminy wybrali się na II Olkuskie Senioralia.
Seniorzy z OWS Celiny oraz Sieciechowic, z Klubów Seniora z Widomej i Poskwitowa w godzinach porannych z uśmiechami na twarzy  powitali Olkusz, gdyż dzień zapowiadał się nie tylko słonecznie, ale i interesująco.  Organizatorzy Olkuskich Senioraliów  zadbali o to aby program był bogaty w  liczne atrakcje. W tym dniu odbyły się wykłady, prezentacje multimedialne, korowód połączony z paradą wokół rynku, tańce oraz występy artystyczne.

Ogólnie program został podzielony na trzy części. W pierwszej części która miała miejsce w  olkuskim Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32. nastąpiło uroczyste  otwarcie święta seniorów, którego dokonał sam  Pan Roman Piaśnik  – Burmistrz Olkusza oraz wręczenie certyfikatów dla  Miejsc Przyjaznych Seniorom. Następnie odbyła się część panelowa, w której my jako goście wystąpiliśmy z krótka prelekcją na temat tego jak wygląda  działalność seniorów na terenie  Gminy Iwanowice.

Drugą część imprezy stanowiło wspólne zwiedzanie miasta. Następnie uformowany został barwny korowód, który wykonał uroczystą paradę wokół rynku.

 W części trzeciej burmistrz  przekazał klucze do bram miasta seniorom, którzy od tej pory  przez cały dzień nim „rządzili” nie tylko atrakcyjnie, ale i sprawiedliwie. Po przekazaniu kluczy   na scenie zagościły bowiem występy artystyczne: zarówno wokalne, jak i też taneczne. Część plenerowa imprezy miała miejsce na płycie pięknego olkuskiego Rynku.

Olkusz – miasto przyciągające nie tylko  atrakcjami turystycznymi, ale również swoją bogata historią. Kto jeszcze nie był warto tutaj przyjechać, odwiedzić i zwiedzić.

Więcej informacji i zdjęć dotyczących olkuskich Senioraliów  dostępne jest pod linkiem:
http://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6158:olkuskie-swieto-seniorow&catid=14&Itemid=167&lang=pl

M.Świątek