Dwa ostatnie miesiące roku szkolnego są zawsze czasem zintensyfikowanej pracy nad przygotowaniem uczniów do różnego rodzaju konkursów. W tym roku szkolnym uczniom Szkoły Podstawowej w Widomej udało się odnieść liczne sukcesy w gminnych, powiatowych i ogólnopolskich konkursach, w których sprawdzane są wiedza i umiejętności z języka angielskiego.

 25 maja 2017 r.  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach odbyła się X edycja Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego. Szkołę w Widomej reprezentowali uczniowie klasy IV: Maria Gałkowska, Natalia Piskorz, Karina Zborowska i Kuba Palmowski oraz uczniowie klasy VI: Justyna Ślimak i Dominika Szlęk. Wszyscy uczestnicy pisali test w swojej kategorii wiekowej, czyli z podziałem na klasy.

 Cieszy fakt, że jak co roku widomscy uczniowie nie zawiedli i zajęli miejsca na podium. W kategorii klas czwartych Maria Gałkowska zajęła III miejsce, a Natalia Piskorz miejsce II. Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

 Na tym jednak nie koniec niespodzianek. 1 czerwca, w dniu rozstrzygnięcia konkursów związanych z obchodami 100-lecia szkoły w Widomej, wszyscy tegoroczni laureaci konkursów językowych otrzymali dodatkowe nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Oświatowych. Oliwia Laskiewicz – zwyciężczyni Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego ,,Best in English” otrzymała słownik języka angielskiego wydawnictwa Oxford, natomiast Maria Gałkowska i Natalia Piskorz otrzymały językowe gry dydaktyczne.  

 Niedawno dostaliśmy także miłą wiadomość, że Maria Gałkowska otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ,,Albus 2017’’, zajmując 11. miejsce spośród wszystkich uczestników klas IV z całej Polski.

 Wszystkim uczestnikom i laureatom tegorocznych konkursów językowych serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marta Kucharska-Gurbiel