Kolejny sukces zespołu teatralnego ,,Kwadrat” z Gminnego Centrum Kultury
i Bibliotek w Iwanowicach

        Przez trzy dni na deskach teatralnej sceny Małopolskiego Centrum Kultury ,,Sokół” w Nowym Sączu zaprezentowało się 27 finalistów 32. Edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży ,,Bajdurek”. Swoim zasięgiem wydarzenia obejmowało całe województwo małopolskie, a jego głównym założeniem była prezentacja dorobku dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych. Wśród 27 najlepszych grup małopolski znalazł się również zespół teatralny ,,Kwadrat”, działający od stycznia br. w GCKiB w Iwanowicach. Członkowie zespołu wywalczyli bowiem spektaklem ,,Dziób w dziób” I miejsce w Festiwalu na szczeblu powiatu odbywającym się w Miechowie.

  I tym razem występ zespołu teatralnego Kwadrat został bardzo wysoko oceniony przez komisję artystyczną, w skład której wchodzili aktorzy krakowskich teatrów. Podkreślono bardzo wysoki poziom gry aktorskiej zarówno postaci pierwszo jak i drugoplanowych. Zwrócono uwagę na przemyślany ruch sceniczny i choreografię. Bardzo wysoko oceniony został również dobór muzyki. Miło było usłyszeć słowa przewodniczącego jury, który w podsumowaniu oceny powiedział, że iwanowicki zespół jest w czołówce zespołów bieżącej  edycji Festiwalu i z sukcesem mógłby występować na deskach teatrów.

     Aktorzy w nagrodę  za swój sukces otrzymali Dyplom Laureata Festiwalu, statuetkę, nagrodę pieniężną  oraz kolorowe maskotki. Instruktor zespołu, Pani Joanna Stąpała która z dużym powodzeniem, zaangażowaniem, oddaniem i pasją prowadzi grupę, została doceniona przez jury i przyznano jej dyplom uznania za przygotowanie spektaklu „Dziób w dziób”.

Uwieńczeniem sukcesu były bilety ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Iwanowice na koncert Piotra Rubika w Tauron Arenie w Krakowie.
Na zakończenie roku szkolnego młodzi aktorzy otrzymali drobne upominki od GCKiB Iwanowice.

 

                                                                                                                                                             Małgorzata Kwiecień

Poniżej link do festiwalu: