Kolejny sukces uczniów Gminnego Zespołu Szkół
w Iwanowicach

I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Krakowskiego

      Dnia 12 maja nasi gimnazjaliści wzięli udział w V Zawodach Wojskowo-Strażacko-Policyjnych w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Współorganizatorem turnieju była 6 kompania logistyczna 5 Batalionu Dowodzenia w Rząsce, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. Uroczystość rozpoczęcia uświetnili swoją obecnością: Pani Lidia Pycińska – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatu Krakowskiego oraz Radny Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach:

1) „Test sprawnościowy wojskowy”

2) „Test sprawnościowy strażacki”

3) ALKOgoogle symulujące spożycie alkoholu – tor przeszkód

4) „Strzelanie”  z broni pneumatycznej

      Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły trzecioklasistów. Skład drużyny, która zajęła I miejsce, stanowili uczniowie kl. III B: Dawid Dudek, Kamil Kurbiel, Damian Zdeb i Patryk Zębala. Nasi chłopcy okazali się bezkonkurencyjni w testach sprawnościowych. Na strzelnicy również wypadli nieźle. Należy nadmienić, że zwycięstwo w tego typu zawodach, w których startują uczniowie szkół mundurowych, to wyczyn nie byle jaki. Może w przyszłości któryś z naszych uczniów dostąpi zaszczytu noszenia munduru zawodowego żołnierza, strażaka lub policjanta?

      Druga „ekipa” naszych gimnazjalistów to byli uczniowie klasy III A: Piotr Bubak, Piotr Cygan, Jakub Burda i Marcin Rosa. Choć oni mieli trochę mniej szczęścia w klasyfikacji drużynowej, to również mogą pochwalić się sukcesem – Mistrzem Strażackim w klasyfikacji indywidualnej został Piotr Cygan.  Trzeba przyznać, że Piotrek miał naprawdę dopracowaną technikę pokonywania przeszkód i najlepszy czas spośród biorących udział zawodników.

Zwycięzcy otrzymali indywidualne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Zawody zakończyły się wspólną degustacją pieczonych kiełbasek z grilla.

Gratulujemy zwycięstwa! Jesteśmy z was dumni… Brawo chłopcy!

                                                                                                                                                     Janina Trzaska

Zobacz więcej:

https://www.facebook.com/pg/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-i-Plac%C3%B3wek-O%C5%9Bwiatowych-w-Skale-351886991565284/photos/?tab=album&album_id=1366507940103179

https://pl-pl.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-i-Plac%C3%B3wek-O%C5%9Bwiatowych-w-Skale-351886991565284/