Kolejny sukces Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej „Tempo” z Iwanowic

      Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w piątek 23 czerwca 2017 roku w finale 40 Festiwalu Echo Trombity 2017 otrzymaliśmy wyróżnienie I stopnia co jest równorzędne z zajęciem 4 miejsca w grupie orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno – kulturalnych oraz orkiestr zakładowych. Całe wydarzenie odbyło się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Finał trwał przez 3 dni od 23 do 25 czerwca. Nasza orkiestra po udanym przemarszu, który był pierwszym elementem konkursowym wykonała trzy wybrane utwory na głównej scenie:
“One moment in time” A.Hammonda oraz J. Bettisa
“Ułański szyk” Leona B. Landowskiego
“Kleine Ungarische Rhapsodie” Alfreda Bosendorfera

Komisja w składzie: płk Stanisław Latek – przewodniczący (Warszawa), kpt. Tadeusz Dobrowolski (Przemyśl), dr Waldemar Groń (Łącko), kpt. Stefan Żuk (Nowy Sącz)
Małgorzata Mikulska – sekretarz komisji (MCK SOKÓŁ, Nowy Sącz) po wysłuchaniu wszystkich 28 zespołów z małopolski biorących udział w koncercie konkursowym pt. MISTRZOWIE BATUTY, wyłonionych podczas eliminacji powiatowych przeprowadzonych w: Wysowej, Ryglicach, Wieliczce, Nowym Targu, Nowym Wiśniczu, Polance Wielkiej, Toporzysku i Laskowej komisja przyznała Grand Prix Festiwalu oraz poszczególne  miejsca i  wyróżnienia  w czterech kategoriach:

 – Orkiestr strażackich

– Orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno – kulturalnych oraz orkiestr zakładowych

– Orkiestr parafialnych

– Big bandy i orkiestry rozrywkowe

Dodatkowo przyznano nagrodę za najlepszą prezencje i grę w marszu, nagrody specjalne, wyróżnienia specjalne oraz nagrody specjalne – sponsorskie.

                                                                                                                                                                  Rafał Chwastek