Miesiąc styczeń był dla nas miłym prezentem od losu, ponieważ nasze spotkania w OWS SIECIECHOWICE zostały “REAKTYWOWANE”.

Mamy wiele pomysłów do pracy i wiele zapału. Ksiądz Wikariusz, chodząc po kolędzie, wyraził prośbę, a właściwie marzenie – żeby w przyszłym roku w kościele na choince zagościły aniołki wykonane na szydełku przez Panie z OWS, które takie piękne rzeczy robią….. Może i takie przedsięwzięcie uda nam się ukończyć. Nasze Panie są zawsze chętne zrobić coś dla kogoś. Jednak idea naszych spotkań to: uczymy się od siebie nawzajem oraz miłe spotkanie w gronie sympatycznych osób. Oczywiście mamy pewne założenia, które zawsze towarzyszą naszym spotkaniom. W styczniu zapoczątkowaliśmy spotkania poniedziałkowe pod hasłem “gier i zabaw oraz nieco edukacji”. W styczniu w poniedziałki były gry i zabawy Seniorów z Juniorami. W lutym dołączy do tego troszeczkę edukacji – pouczymy się razem, będą też zajęcia komputerowe.

Były dwa spotkania w szkole ze społecznością lokalną. Najpierw Pan Dyrektor Janusz Maj zaprosił nas na przepiękne Jasełka, a potem na Dzień Babci i Dziadka z przedstawieniem teatralnym. Było niesamowicie. DZIĘKUJEMY!

Natomiast wtorki to typowe warsztaty rękodzielnicze. W miesiącu styczniu udało nam się zapoczątkować origami 3D modułowe. Na początku uczestnicy byli nieco sceptyczni, ale kiedy zaczęliśmy łączyć nasze pojedyncze “MODUŁY” w całość zaczęło się to wszystkim podobać. Teraz każdy chce mieć kolorowy koszyk, wazon, sowę, łabędzia, pandę, liska i wiele innych wzorów.

Animator tnie nawet po nocach kartki żeby każdy miał tyle, ile da radę przerobić. JEST MOC, JEST SUPER.

W lutym kończymy moduły. Będzie szydełko i może filc oraz gry i zabawy, oczywiście nie zapominając o nauce. ZAPRASZAM.

Animator Krystyna Kowalczyk

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2017 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.