We wtorek 28 marca 2017 r. naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – pilot Marian Wieczorek. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach przygotowań do obchodów 100-lecia placówki, której absolwentami są słynni polscy lotnicy – bracia Wieczorkowie.
Pan Marian Wieczorek swoją karierę lotniczą rozpoczął w 1971 roku w Aeroklubie Krakowskim. Na co dzień jest kapitanem i instruktorem B767 w Polskich Liniach Lotniczych LOT, pilotuje także samoloty Boeing 787 Dreamliner. W swojej karierze zdobył wiele medali i tytułów, wśród których warto wymienić te dodane do kolekcji w trakcie Rajdowych Mistrzostw Świata w Hiszpanii w 1986 r. czy dwa lata później w Anglii.
Wyjątkowa wizyta rozpoczęła się od oprowadzenia Pana Wieczorka po szkole, która przez ostatnich 40 lat, które minęły od ukończenia przez niego edukacji w Widomej, znacznie się zmieniła. Później odbyło się pierwsze spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III starannie przygotowani do przeprowadzenia wywiadu z niezwykłym gościem. Następnie salę wypełnili uczniowie klas IV-VI, którzy także zadali bardzo interesujące pytania, jak choćby te dotyczące najciekawszej osoby wiezionej na pokładzie czy powody podjęcia zawodu lotnika. W spotkaniu uczestniczyła także reprezentacja Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek – Pani Monika Świątek, Pan Adam Miska (prywatnie szkolny kolega naszego gościa) oraz rejestrujący spotkanie Pan Dawid Dudek. Słuchaliśmy Pana Wieczorka z ogromną przyjemnością, okazało się bowiem, że nasz gość to nie tylko wybitny polski lotnik, ale także wspaniały retor, który nie bez przyczyny ukończył studia na wydziale polonistyki. Po spotkaniu przyszedł czas na pamiątkowy wpis do kroniki, wspólne zdjęcia i autografy.
Jesteśmy niezwykle dumni z wizyty tak wyjątkowego gościa. Swoją pasją, otwartością i bogactwem doświadczeń Pan Wieczorek oczarował nie tylko dzieci, ale także dorosłych obecnych na spotkaniu. Kto wie, może szkolne ławki zajmują osoby, które kiedyś także usiądą za sterami samolotu?
Z tego miejsca pragniemy jeszcze raz złożyć serdeczne podziękowanie za poświęcony czas i podzielenie się swoimi wspomnieniami z lat spędzonych w naszej szkole. Panie Marianie, dziękujemy i do zobaczenia we wrześniu w trakcie uroczystych obchodów jubileuszu placówki.

Joanna Wieczorek