Wizyta niezwykłej żaby w  klasach  I-III w naszej szkole przypadła na okres tuż przed Wielkanocą, dlatego Mela nie tylko słuchała ulubionych książek, ale także uczestniczyła w  przygotowaniach świątecznych.

            Dzieci z klasy I wraz z Melą zapoznały się z książką „Gdybym był dorosły”. Jest to zabawna i mądra lektura, która w przewrotny sposób tłumaczy, czego pragną dzieci i dlaczego dorośli są tacy a nie inni. Następnie pierwszoklasiści poznali książkę „Alicja w krainie czarów”. Kto z nas nie zna tej pełnej magii historii małej dziewczynki, która biegnąc za białym królikiem, trafia do krainy baśni i fantazji?
            Klasa II poznała wzruszającą historię bohaterki o imieniu Sara, która przeżywała wiele przygód w pensji Panny Minchin. Czy już rozpoznaliście książkę brytyjskiej pisarki  Frances Hodson Burnett pt. „Mała Księżniczka”? Życie małej Sary wzruszyło dzieci i zmusiło do przemyśleń na temat tego, w jak dogodnych warunkach obecnie funkcjonujemy.

Klasa III wraz z Żabą Melą spotkała się z „Brzydkim kaczątkiem” Hansa Chrystiana Andersena, którego przesłaniem była konieczność bycia wyrozumiałym dla innych bez względu na wygląd zewnętrzny, pochodzenie czy status społeczny.

Nasze spotkanie z gościem zostało zakończone przybiciem pożegnalnej „piątki”. Jednak już teraz mamy nadzieję, na ponowne spotkanie z żabą Melą, ponieważ czytanie w jej towarzystwie staje się wyjątkowe i jeszcze przyjemniejsze niż zwykle.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej