Dnia 19 października Gminna Biblioteka Publiczna w Iwanowicach oraz Filia Biblioteki w Widomej, przy współpracy z Biblioteką Szkolną zorganizowały spotkanie literacko-muzyczne z bajkopisarką i ilustratorką Edytą Zarębską, znaną jako Babcia Grunia, która w 2007 roku została laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren, oraz muzykiem i kompozytorem Robertem Zarębskim.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z Oddziału 0 oraz klasy I- III ze Szkoły Podstawowej w Widomej, które spotkały się z autorką w bibliotece w Widomej oraz dzieci z klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Iwanowicach, które przyszły na spotkanie do siedziby Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.

Myślą przewodnią spotkania, były marzenia, bo każde dziecko pragnie, aby się spełniły. W trakcie realizacji spotkania zaproszeni goście udowodnili, że marzenia nie spełniają się same. Każdy z nas, musi swoją pracą i zaangażowaniem dążyć do tego, aby je spełnić, a kluczem do ich realizacji jest wiedza ukryta w książkach.
Podczas spotkania autorka wystąpiła w pięknej, baśniowej kreacji. Swoje wystąpienie zaczęła, opowiadając o przygodach z dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek dla najmłodszych.
Do wspólnej zabawy włączył się również Pan Robert, który przeczytał bajkę, a następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego – akordeonu.
Słowa do piosenki „Mądra rzeka” napisała Pani Edyta, a muzykę skomponował jej mąż. Należy podkreślić, że piosenka napisana została specjalnie dla bibliotek i o bibliotekach.
Ponadto w czasie wizyty dzieci zobaczyły jak, powstaje ilustracja do książki. Rewelacyjne, interaktywne spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było okazją do zainteresowania małych czytelników biblioteką i czytelnictwem.

Na pamiątkę, zrobiliśmy wspólne zdjęcie, spotkanie na długo zostanie w pamięci uczestników, i wszyscy będziemy czekać na nowe książki pisarki.

Serdecznie dziękujemy Pani Edycie i Panu Robertowi za te piękne chwile i do zobaczenia następnym razem 🙂