Podczas majowych spotkań w bibliotece, uczniowie czytali i analizowali utwory literackie oraz tworzyli prawdziwe dziełaartystyczne.

Wielką frajdą okazało się czytanie „Wierszyków domowych” Michała Rusinka. Ta swoista wędrówka poprzez wszystkie pomieszczenia w domu (od piwnicy aż po strych), a także poznawanie elementów jego wyposażenia, wzbudziło duże zainteresowanie. Dzieci same zgadywały o czym będzie następny wiersz. Uczestnicy projektu niezwykle chętnie wymyślali rymy do przeczytanych wersów i tworzyli niepowtarzalne ilustracje do poszczególnych tytułów, wykonane z filcu.

Czytając kolejne części „Koszmarnego Karolka” Franceski Simon, mogliśmy analizować różne wzorce zachowań. Nasi podopieczni sami wybrali technikę jaką chcieliby zilustrować związane z przygodami Karolka postacie i przedmioty – była to plastelina. Efekty ich twórczości zachwycają starannością i precyzją wykonania.

W tym miesiącu uczestniczyliśmy też w dwóch spotkaniach autorskich, w Szkole Podstawowej w Widomej. Poznaliśmy panią Anetę Załazińska i wspomnianego już wcześniej, Michała Rusinka.

Przed nami kolejne (ostatnie już) spotkania, konkurs na selfie z książką oraz gra terenowa, na którą zapraszamy uczniów, rodziców, dziadków oraz seniorów z OWS.

Janina Trzaska i Joanna Stąpała

Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja literatury i czytelnictwa priorytet Partnerstwo Publiczno-Społeczne na 2016 rok, ze środków Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Oświatowych w Widomej.