Co można robić w sobotę o 9 rano? Spać? A czy nie lepiej napisać dyktando i zmierzyć się z osobami z całej Polski?

      W sobotę 25 marca 2017 r. skromna reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej udała się na III Dyktando Krakowskie, by sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Julia Pobędza z klasy VI wraz z nauczycielem języka polskiego Joanny Wieczorek przystąpiły do zmagań, w których wzięli udział pasjonaci polszczyzny, zawodowi korektorzy, redaktorzy książek i przeciętni zjadacze chleba żywo zainteresowani poprawną pisownią. Emocje poszybowały w górę, gdy okazało się, że musimy zmierzyć się z historią prężnego yuppie, który jako korpowyrzutek musiał rozpocząć pracę w call center, obok hołubionej przez zarząd ekscytrzystki z Hłudna, hożej super-Orawianki z Chyżnego i pół-Czuwasza z Zawołża, chlubiącego się serią reportaży o Amu-darii.

     O godzinie 15.00 w trakcie oficjalnego ogłoszenia wyników czekała na nas wyjątkowa niespodzianka. Okazało się, że uczennica szkoły w Widomej – Julia Pobędza – zajęła III miejsce w kategorii osób do lat 15 i została szczęśliwą posiadaczką roweru ufundowanego przez radio RMF oraz Wielkiego słownika ortograficznego PWN.

      Serdecznie gratulujemy Julii, która w pełni zasłużyła na swój sukces i życzymy jej powodzenia w kolejnych zmaganiach. Jesteśmy dumni, że „trzecie pióro” w Polsce należy właśnie do naszej szkoły i z niecierpliwością oczekujemy na jazdę próbną!

                                                                                                                                                                   Joanna Wieczorek