Szanowni Państwo,

W dniu 19-09-2019, w Krakowie odbyły się VI Międzynarodowe Senioralia. To największa Międzynarodowa Impreza Seniorska w Polsce. Przybyli na nią seniorzy nie tylko z całej Polski, ale i spoza jej granic – reprezentanci polskich i polonijnych seniorów z Litwy, Białorusi, Rosji oraz Ukrainy. W VI Międzynarodowych Senioraliach 2019 w Krakowie wzięło udział niemal 2000 seniorów z ponad 50 miast i 5 państw! Na tej wyjątkowej imprezie nie mogło zabraknąć również Seniorów z Gminy Iwanowice, którzy liczną, ponad pięćdziesięcio osobową  grupą, w towarzystwie Pani Dyrektor GCKiB w Iwanowicach, Moniką Świątek, udali się na to piękne wydarzenie.

VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Mariackim. Następnie odbyła się tradycyjnie Uroczysta Parada Seniorów „Senior ma moc”, którą poprowadził Prezes Stowarzyszenia MANKO oraz Redaktor Naczelny „Głosu Seniora” – Łukasz Salwarowski. Przepiękny i bardzo liczny korowód przeszedł ulicami Krakowa, niosąc ze sobą nie tylko banery reprezentujące ich zrzeszenia, ale również szczery uśmiech oraz radość. Celem parady było podkreślenie mocy i potencjału seniorskiego, zachęcenie do aktywności, rozwoju oraz współpracy międzypokoleniowej.

Oficjalne otwarcie VI Międzynarodowych Senioraliów przez Łukasza Salwarowskiego, miało miejsce w krakowskim Kinie Kijów Centrum. Na scenie pojawił się również Ambasador Zdrowego Stylu Życia Głosu Seniora – dr inż. Marek Pilch. Wydarzenie zainaugurowali również przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, między innymi Marek Pęk – Wicemarszałek Senatu RP, Urszula Rusecka – Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Maria Nowak – Posłanka na Sejm RP czy Wojciech Piech – Sekretarz Województwa Małopolskiego. Wszystkich gości powitał barwny Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”. Zaraz po krótkiej części rozrywkowej nadszedł czas na wręczenie nagród w kategorii Małopolska Gmina Przyjazna Seniorom dla Grybowa, Andrychowa, Bolesławca oraz w kategorii Firma Przyjazna Seniorom. Do Programu Gmina Przyjazna Seniorom uroczyście przystąpiło Miasto Skarżysko – Kamienna. Zostały także wręczone wyróżnienia dla najbardziej aktywnych ambasadorów Głosu Seniora. Tę najbardziej oficjalną część zakończył występ zespołu „Perły z Lamusa”, który przyjechał specjalnie na Senioralia ze Skarżyska-Kamiennej.

Przez kolejne godziny na scenie zaprezentowali się prelegenci, którzy wygłosili przed wszystkimi zgromadzonymi aż dziesięć wykładów. Na scenie pojawili się m.in. Dr n. med. Krzysztof Czarnobilski, Prezes Stowarzyszenia MANKO, Głosu Seniora – Łukasz Salwarowski,

ZUS oraz UKE, reprezentanci małopolskiej policji, zastępca Rzecznika Praw Pacjenta, lekarze i farmaceuci oraz Ambasador Głosu Seniora – Marek Pilch. Przemówienia urozmaicone zostały występami artystycznymi, odbywającymi się pomiędzy wykładami, podczas których zaprezentowali się: Radomszczański UTW „Wiem więcej”, zespół „Korale” z Miechowa, zespół „Medic Retro” z Włocławka oraz Formacja Taneczna „Gracja” UTW Mielec. Seniorom została również zaprezentowana terapeutyczna moc dźwięku gongów oraz gra Speed-Ball
z Egiptu.

Na scenie nie mogło zabraknąć wspaniałych Stylowych Seniorów Głosu Seniora, którzy zaprezentowali się podczas Pokazu Mody 60+. Całe wydarzenie zakończyło się Międzypokoleniówką z Wirginią Szmyt – DJ Wiką, która okazała się być wspaniałym momentem na integrację dla ponad 300 osób, które zostały do samego końca imprezy.

Wydarzenie było współfinansowanie przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Miasto Kraków oraz Województwo Małopolskie.
Partnerem wydarzenia zostało Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. oraz Buskowianka Zdrój.

Seniorzy z Gminy Iwanowice uczestniczyli w senioraliach niemal do samego końca. Najbardziej emocjonującym wydarzeniem okazała się dyskoteka prowadzona przez sławną DJ Wikę, która sprawiła że nogi same rwały się do tańca i siedzenie czy podpieranie ścian, nie mogło mieć miejsca przy tak porywających rytmach. Wszystkim seniorom gratulujemy uśmiechu, siły, pozytywnej energii i wspaniałej atmosfery którą stworzyli, życzymy jednocześnie zdrowia i kolejnych pięknych Senioraliów!!!!

 

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia: