Projekt Czytelniczy dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Iwanowice

                Wzorem projektów z poprzednich lat („Kogutek Gutek czyli Klub Małego Patrioty” i „Podróże czytelnicze żaby Meli”), Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach serdecznie zaprasza wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Iwanowice do wzięcia udziału w nowym projekcie

pt. „ Oswoić Emocjusza – z emocjami za pan brat”.

Człowiek współczesny w każdym wieku ma problem z identyfikacją emocji i często mylnie je odczytuje. Nie rozróżnia smutku, wstydu, niepokoju od złości. Boi się swoich i cudzych uczuć. Tym czasem w życiu człowieka, pełnią one bardzo ważną rolę i WSZYSTKIE SĄ POTRZEBNE.

Dlatego zadaniem Emocjusza i jego książek będzie pomoc w zrozumieniu własnych emocji, dzięki czemu w jego życiu oraz w życiu każdego dziecka zagości więcej RADOŚCI.

Całą swoją wiedzę Emocjusz czerpie z serii bajek o emocjach Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, które mają na celu zarówno wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka jak i  akceptowanie i właściwe rozpoznawanie uczuć.

Dzięki spotkaniom z dziećmi i wspólnemu czytaniu, Emocjusz będzie mógł dowiedzieć się że wszystkie zasługują na szacunek i nie można się ich bać.

Projekt trwać będzie od marca (rok szkolny 2018/2019) do listopada (rok szkolny 2019/2020). Jego Głównym bohaterem – przyjacielem dzieci, będzie uczuciowy Emocjusz. Będzie on podróżował do klas I – III, Szkół Podstawowych, które zgłoszą chęć udziału w projekcie. W każdej klasie będzie przebywał jeden wyznaczony tydzień i zachęcał dzieci do czytania książek.

Codziennie będzie czytana wybrana książeczka z serii Bajki o uczuciach, Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Uzupełnieniem książki, będą ćwiczenia (książki zawierają zestaw ćwiczeń do omawianego tematu) oraz rozmowa edukacyjna.

Ponadto po każdym tygodniu nauczyciel będzie zobowiązany przesłać do Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach zdjęć z przeprowadzonych zajęć z opisem ich przebiegu.

Emocjusz za przykładem poprzednich bohaterów, zaopatrzony będzie w  Kronikę, w której dzieci wraz z nauczycielem będą dokumentować przebieg swojego czytelniczo-emocjonalnego spotkania.

Wszystkie Szkoły, uczestniczące w projekcie otrzymają od Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach komplet książek z serii „Bajki o uczuciach” Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, autorstwa W. Kołyszko i J. Tomaszewska, do codziennego użytku.

 

Jeśli chcecie, aby Emocjusz był Waszym gościem, zgłoście się jak najszybciej do udziału w projekcie
pod nr. tel. 12 388 40 03 wew.29, e-mail mkarnia@iwanowice.pl

Nasz bohater już nie może się doczekać tych emocjonujących spotkań.
Dla Emocjusza to będzie pierwsza podróż do wnętrza własnych emocji – w tej podróży potrzebuje towarzystwa dzieci które razem z nim poznają swoje uczucia.

 Serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia!

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem Projektu.Regulamin projektu czytelniczego pt. Oswoić Emocjusza – z emocjami za pan brat.Regulamin projektu czytelniczego pt. Oswoić Emocjusza – z emocjami za pan brat1.